Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

příspěvek na bydlení - informace o tématu

Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL)

Pomoc pro osoby v bytové nouzi. Na podporu dosáhne více lidí

Pomoc s bydlením bude moci získat víc lidí, kteří jsou v bytové nouzi. Podpůrná opatření budou pro domácnosti s příjmem pod 1,6násobku životního minima místo 1,43 násobku, oznámil ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Přečíst článek

Vyplácení solidárního příspěvku pro lidi ubytovávající uprchlíky chce vláda prodloužit

Přečíst článek

Od 1. ledna 2023 se znovu zvedá životní minimum. Jak se změna dotkne dalších dávek

Přečíst článek
solární panely

Dalibor Martínek: Na tepelná čerpadla a soláry jdou miliardy dotací. Stát dotuje bohaté, na chudé kašle

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Lukáš Kovanda: Euforie z pomoci běžencům pomíjí. Vláda zřejmě bude muset jejich ubytovatelům dát víc

Vláda ve středu projedná návrh příspěvku pro ubytovatele běženců z Ukrajiny.

Přečíst článek

News box

Všichni obžalovaní v brněnské kauze Stoka, kteří byli v původním řízení v případu nepravomocně odsouzeni, uzavřeli s žalobcem dohody o vině a trestu. Týká se to i bývalého místostarosty brněnské části Brno-střed Jiřího Švachuly (dříve ANO). Část z nich včetně Švachuly vinu dřív odmítala. 
Dosavadní diplomatická jednání ukazují, že Rusko nejedná o míru, jen hraje o čas. Před dnešním jednáním v sídle NATO to uvedl odcházející český ministr zahraničí Jan Lipavský. Kdyby chtěl Putin jednat o míru, zastavil by podle něj vojenské akce. Lipavský plánuje se spojenci hovořit i o české muniční iniciativě. Chce zmínit potřebu zapojení dalších zemí.
Nálada v německém automobilovém průmyslu se v listopadu výrazně zhoršila 📉, firmy jsou pesimističtější ohledně budoucího vývoje. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky zveřejnil hospodářský institut Ifo. Automobilový sektor patří v Německu k nejvýznamnějším průmyslovým odvětvím, na německých automobilkách je závislá řada českých podniků.
Norsko dá dalších 500 milionů eur (12 miliard korun) na nákup zbraní pro Ukrajinu skrz iniciativu Severoatlantické aliance, Německo přispěje dalšími 200 miliony eur (4,8 miliardy korun), uvedli dnes ministři zahraničí obou zemí před jednáním zemí NATO v Bruselu. Celkem podle šéfa NATO Marka Rutteho spojenci do konce roku na iniciativu přispějí sumou kolem pěti miliard dolarů (104 miliard korun). Číst více
Rada Evropské unie, která zastupuje členské státy, se dohodla s Evropským parlamentem na ukončení dovozu plynu z Ruska do podzimu 2027. Rada to oznámila v příspěvku na sociální síti X. Číst více
Rusko a USA se nijak nepřiblížily vyřešení krize na Ukrajině, řekl po jednání zmocněnce amerického prezidenta Stevea Witkoffa a ruského prezidenta Vladimira Putina poradce Kremlu pro zahraniční politiku Jurij Ušakov. Píše o tom agentura Reuters s odvoláním na ruské tiskové agentury.  Číst více
Doporučujeme