Kam zajít, co ochutnat a co stojí za pozornost

Odebírat newsletter

Newstream Business Club českých a slovenských žen - informace o tématu

Skvělou globální značku umí vybudovat i máma s pěti dětmi. Když má podporu manžela

Podnikat na světové úrovni se dá i se čtyřmi či pěti dětmi. Chce to nejen vášeň pro vlastní značku a byznys, potřeba je i respektující partner, který se dokáže sám aktivně zapojit do rodinného i byznysového chodu. Na tom se jednoznačně shodly Sonia Deasy, irská zakladatelka firmy Pestle & Mortar, která nabízí produkty péče o pleť, i majitelka IDC-Food Hana Reuterová. Obě své podnikatelské příběhy představily v rámci oslavy Dne svaté Brigity, kterou na své rezidenci pořádal velvyslanec Irska Alan Gibbons a které se zúčastnil i Newstream Business Club českých a slovenských žen.

Přečíst článek
Veronika Souralová hostí další ze setkání Newstream Business Club českých a slovenských žen

Umění přináší do života krásu. A ženy ji pomáhají objevovat, říká fotografka Veronika Souralová, která hostí klubové setkání žen

Přečíst článek

Každá další generace je sebevědomější. Vzdělání a podpora vedou ženy k finanční nezávislosti, zaznělo na setkání Klubu žen

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

News box

Důvěra investorů v německou ekonomiku v červnu nečekaně 📈 vzrostla, její hlavní index se vrátil do kladných hodnot. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil hospodářský institut ZEW. Jeho index důvěry vzrostl na 10,5 bodu z květnové hodnoty minus 10,2 bodu. Analytici podle agentury Reuters očekávali růst na minus šest bodů. Vývoj podle ZEW ovlivnila naděje, že skončí konflikt mezi Spojenými státy a Íránem.
Krajský soud v Praze začne 24. září projednávat žalobu největší internetové firmy Seznam.cz na premiéra 👴 Andreje Babiše (ANO). České televizi to potvrdila mluvčí soudu Hana Černá, uvedla dnes ČT. Termín jednání byl zveřejněn v aplikaci InfoSoud.
Zákaz pro českého provozovatele plynovodů NET4GAS pokračovat v arbitrážním řízení s ruskou firmou Gazprom u rozhodčího soudu v ČR, který v pondělí vydal arbitrážní soud v ruském Petrohradu, v Evropské unii  nelze uznat, sdělila společnost NET4GAS, která zároveň přijala další opatření na ochranu svých zájmů v Rusku i Česku. Spor s ruskou společností by tak měl pokračovat.
Z centra Postupimi u Berlína se dnes muselo evakuovat na 6️⃣5️⃣0️⃣0️⃣ lidí kvůli nálezu bomby z druhé světové války. Zónu, ve které je i hlavní nádraží či braniborský zemský sněm, měli lidé opustit do 8:30. Nyní začnou pyrotechnici se zneškodňováním bomby.
Státní zástupkyně 👩 Petra Gřivnová se odvolala proti verdiktu Obvodního soudu pro Prahu 3, který v květnu zprostil bývalého poslance Dominika Feriho obžaloby z dalšího znásilnění tehdy sedmnáctileté dívky. Věc tak přezkoumá odvolací senát. Serveru iROZHLAS.cz to řekl soudce Marek Bodlák, který zprošťující verdikt vynesl.
Rusko  neplánuje uspořádat v Petrohradě svou tradiční přehlídku vojenského námořnictva, píše místní server Fontanka s odvoláním na své nejmenované zdroje. Přehlídka, která se v minulosti konala ve druhém největším ruském městě obvykle v poslední červencovou neděli, nebyla už loni. Tehdy ji úřady zrušily z bezpečnostních důvodů.
Nápojářská společnost 🏭 Společnost Mattoni 1873 se od ledna 2027 stane výrobním a distribučním partnerem PepsiCo v Chorvatsku a ve Slovinsku. Na těchto trzích bude zodpovídat za výrobu, distribuci a obchodní aktivity spojené s nápoji americké firmy. Mattoni 1873 tak spolupráci s PepsiCo rozšiřuje do dalších zemí, dosud firmu zastupovala v osmi evropských státech.
Měnový výbor japonské centrální banky podle očekávání 📈 zvýšil na závěr svého dvoudenního zasedání základní úrokovou sazbu na jedno procento z 0,75 procenta. Úroky v zemi jsou tak nejvyšší za posledních 31 let. Banka tak reaguje na rostoucí riziko inflace způsobené vysokými cenami ropy a slabý jen.
Společnost SpaceX, kterou založil Elon Musk, získala z primární nabídky akcií (IPO) o více než 🔟 miliard dolarů (208,2 miliardy korun) více, než se původně předpokládalo. Celkový výnos z nabídky tak činil 85,7 miliardy dolarů, firma původně uváděla, že získala 75 miliard dolarů. Nabídka SpaceX se stala největší primární nabídkou všech dob.