Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

kontejnerová lodní doprava - informace o tématu

OSN obnovila sankce proti Íránu

Rada bezpečnosti OSN bude v sobotu hlasovat o obraně lodí v Hormuzském průlivu

Hlasování Rady bezpečnosti OSN o rezoluci týkající se obrany lodí v Hormuzském průlivu bylo z pátka přeloženo na sobotu, píše server BBC s odkazem na mluvčího OSN. O odkladu hlasování podle něj rozhodli členové rady. Americký prezident Donald Trump mezitím dnes na své sociální síti uvedl, že s "trochou více času půjde otevřít Hormuzský průliv, vzít ropu a vydělat jmění".

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Maersk sestoupil z trůnu největšího dopravce

Maersk zvažuje pozastavení veškerých kontejnerových dodávek z a do Ruska

Přepravní společnost Maersk zvažuje, že pozastaví veškeré kontejnerové dodávky z a do Ruska. Reaguje tak na sankce Západu za ruskou invazi na Ukrajinu, píše Reuters.

Přečíst článek
Kontejnerová loď, ilustrační foto

Lodní přepravci trhají rekordy v ziscích i na burze, malé firmy pláčou

Situace, která panuje na trhu s lodní přepravou, tj. přetížené přístavy a malá přepravní kapacita, se ani letos nezlepší. Vše nasvědčuje tomu, že její ceny dál porostou. Přepravce tak čeká další bohatý rok a na výrobce, obchodníky i koncového zákazníka jen další extra náklady. „Zneužívají našeho zoufalství,“ lkají menší firmy nad přístupem nákladních lodních dopravců.

Přečíst článek
Čínský export i import roste dvojciferným tempem.

Čína po dvoutýdenní covidové odstávce otevřela terminál přístavu Ning-po

V Číně se po dvou týdnech znovu otevřel kontejnerový terminál Mej-šan v přístavu Ning-po, který je druhým největším přístavem v Číně a třetím největším na světě.

Přečíst článek

News box

Dvě americké mediální skupiny dnes podaly žalobu na prezidenta Donalda Trumpa kvůli prodeji rychlejšího přístupu k jeho příspěvkům na sociální síti Truth Social. Mediální organizace The Intercept Media a nezisková Freedom of the Press Foundation žádají soud na Manhattanu o zablokování praktiky, kterou označily za mimořádnou, zkorumpovanou a protiústavní, uvedla dnes média.
Moskevský soud vydal zatykač na Conora Kennedyho, vnuka někdejšího amerického ministra spravedlnosti Roberta Kennedyho a tedy prasynovce bývalého amerického prezidenta Johna F. Kennedyho, protože bojoval na Ukrajině proti Rusku. Moskva po Kennedym vyhlásila mezinárodní pátrání. Americkému občanovi v případě dopadení hrozí v Rusku až deset let vězení, uvedla dnes ruská státní agentura TASS.
Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa se chystá utratit nejméně 9️⃣2️⃣7️⃣ milionů dolarů (19,5 miliardy korun) za stavební projekty v Bílém domě. Jedná se o mnohem vyšší částku, než původně uváděla. Většinu peněz přitom získá od daňových poplatníků, píše deník The Washington Post (WP) s odvoláním na dokumenty o projektech.
Zástupci zemí Severoatlantické aliance dnes vyjádřili podporu Polsku a Rumunsku a 👎 odsoudili nedávné ruské průniky do jejich vzdušného prostoru. NATO se postaví jakékoli agresi, uvedli velvyslanci členských států v prohlášení po svém dnešním jednání v alianční centrále v Bruselu.
Česká banka Trinity Bank finančníka Radomíra Lapčíka kupuje od rakouské CA Immo pět kancelářských budov v Praze pod hlavičkou 🏢 Riverside Karlín. Spojení posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který o tom informoval na svém webu. Výši transakce úřad neuvádí.
Do Česka přijde v příštích dnech více než 🔟 tisíc balení chybějícího léku na rakovinu prsu tamoxifen. Některá balení jsou již dostupná v lékárnách, další dodávky jsou zajištěné i na podzim. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo zdravotnictví. Jeden z výrobců léku přerušil dodávky do ČR loni na podzim, další letos v červnu.
Autobusový dopravce Arriva autobusy zvýšil minulý rok zisk po zdanění na 8️⃣8️⃣ milionů korun. Výsledek je o 51 milionů korun vyšší než v roce 2024. V letech 2022 a 2023 společnost skončila se ztrátami. Vloni dosáhly celkové tržby 529 milionů korun, o 35 procent více než rok předtím, uvedla společnost ve výroční zprávě zveřejněné ve Sbírce listin.
Základní výbava pro prvňáčka vyjde letos ve slevových akcích průměrně na 3️⃣3️⃣5️⃣0️⃣ korun, což je podobně jako loni. Ceny jednotlivých položek se ale v porovnání s předchozím rokem výrazně změnily. Nejvíce podražily školní přezůvky, vaky či obaly na sešity, naopak nejvíce zlevnily sešity a svačinové boxy. Nejdražší položkou zůstává školní aktovka, která letos vyjde v průměru na 1614 korun, tedy o 18 korun levněji než loni.
Lidí v exekuci v Česku dál mírně 📉 ubývá. Na konci prvního pololetí jich bylo 589 700. Meziročně jich tak bylo zhruba o 17 300 méně, tedy o necelá tři procenta. Počet exekučních řízení se za poslední rok snížil o 159 800 na 2,98 milionu. Je to pokles o pět procent. Oddlužovalo se 89 200 osob. Vyplývá to z aktuálních údajů mapy zadlužení, kterou vytvořily Institut prevence a řešení předlužení a agentura PAQ Research.
Do západní a jižní Evropy dnes přichází další vlna veder. Více než 9️⃣0️⃣ milionů lidí zejména ve Francii, v Itálii a ve Španělsku pocítí teploty převyšující 35 stupňů Celsia, napsala agentura AFP. Asi 300 milionů lidí, tedy přibližně polovina obyvatel kontinentu bez započítání Ruska a Turecka, pak žije v oblastech, kde teplota překročí 30 stupňů.