Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

exportéři - informace o tématu

Budějovický Budvar, ilustrační foto

Od strojů k pivu. Česko nabízí trumfy pro boj o dostatek potravin

Většina zemí na naší zeměkouli usiluje o potravinovou soběstačnost a v současnosti se toto téma stává pro mnoho zemí naprostou prioritou, upozorňuje pro server Export.cz Karolína Bartošová z ministerstva zemědělství. Obavy o nedostatek potravin umocňují válečné konflikty. Ruská agrese na Ukrajině narušila dodávky obilí do rozvojového světa. Nabídka tuzemských exportérů míří právě k potřebám rozvoje agrárního sektoru, který musí produkci potravin zajistit.

Přečíst článek
Eurobankovky, ilustrační foto

Půjčky v eurech vyjdou české podniky stále výrazně levněji. Zájem o ně výrazně roste

Přečíst článek
Reklama

News box

Tropická ⛈️ bouře jménem Alberto se dnes přehnala jihozápadem Mexického zálivu. Mexické úřady hlásí tři oběti silných dešťů, informuje agentura AP. Jedná se o první bouři z letošní hurikánové sezóny, která má být podle meteorologů velmi rušná.
Osmnáctimilionový Ekvádor zasáhl ve středu celostátní výpadek ⚡ proudu, který způsobil chaos v odpolední dopravní špičce. Vláda vysvětlila několikahodinový blackout poruchou přenosové sítě, do jejíž modernizace předchozí vedení země neinvestovalo, informovaly tiskové agentury.
Dohoda mezi Ruskem a Severní Koreou podepsaná ve středu stanovuje, že obě země bezodkladně vynaloží všechny dostupné vojenské prostředky na 🤝 pomoc partnerovi v případě války. Podle agentur Reuters a AP to dnes uvedl Pchjongjang ve svém prvním vyjádření po jednání ruského prezidenta Vladimira Putina se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem. 
Kanada se rozhodla zařadit íránské revoluční gardy na 📜 seznam teroristických organizací. Oznámil to ve středu kanadský ministr pro veřejnou bezpečnost. Tento krok umožní Ottawě zmrazit majetek elitních jednotek teokratického režimu či soudně stíhat jejich členy, uvedla agentura AFP.
Reklama
Reklama
Doporučujeme