Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Asociace českých stavebních spořitelen - informace o tématu

Aleš Blazek, předseda představenstva a generální ředitel skupiny ČSOB a od 1. 7. 2026 také prezident České bankovní asociace

Asociace bank i stavebních spořitelen přepřahají na ČSOB

Česká bankovní asociace i Asociace českých stavebních spořitelen mají od 1. července nové šéfy. Do čela obou organizací nastupují vrcholní manažeři skupiny ČSOB.

Přečíst článek
Libor Vošický, předseda představenstva Stavební spořitelny České spořitelny

Šéf Asociace stavebních spořitelen: Češi bydlet potřebují, ale mnozí už na to nemají

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Libor Vošický, předseda představenstva Stavební spořitelny České spořitelny

Libor Vošický je novým předsedou Asociace českých stavebních spořitelen

Prezidium Asociace českých stavebních spořitelen zvolilo novým předsedou Libora Vošického, předsedu představenstva Stavební spořitelny České spořitelny.

Přečíst článek

News box

Americký prezident Donald Trump v červnu nakoupil akcie vesmírné společnosti SpaceX 🚀 podnikatele Elona Muska až za 50 tisíc dolarů (přes milion korun). Získal tak finanční podíl ve velké vládní dodavatelské společnosti, kterou vede jeho bývalý poradce. Podle agentury Reuters to vyplývá z veřejně dostupných finančních údajů.

V německém strojírenském průmyslu rostou obavy z nedostatku plynu 🔥 v zimních měsících. Důvodem je pomalé plnění zásobníků plynu. Uvedl to výkonný ředitel německého strojírenského svazu VDMA Thilo Brodtmann. Zároveň vyzval spolkovou vládu, aby tento problém řešila. Podle vlády je však za zásobování plynem zodpovědný především soukromý sektor, napsala agentura DPA.
Kanadská vláda 🍁 dnes oznámí odvetná cla za dovozní poplatky, které na Ottawu uvalily Spojené státy. Washington zavedl 50procentní clo na dovoz kanadského zboží v hodnotě 20 miliard dolarů (413 miliard korun). Kanadský premiér Mark Carney následně oznámil, že jeho země zavede od 8. září odvetná cla ve stejném objemu.
Trumpova vláda chce zrušit turistická víza lidem, kteří v USA požádali o azyl, píše AP. V případě uskutečnění by to bylo nejrozsáhlejší hromadné rušení víz v historii USA. Může jít až o 200 tisíc cizinců. Očekává se, že pokud vláda k takovému kroku opravdu přistoupí, povede to k soudním sporům.