Nový koncept, noví lidé! Sleduj jejich cestu sleduje příběhy mladých podnikatelů, kterým ještě nebylo 40 let.
podcast
Lukáš Sommer | Zažít standing ovation v Carnegie Hall člověka trochu změní, ne že ne
Kytarista a hudební skladatel, jedna z předních osobností současné mladé skladatelské generace. Jeho tvůrčí záběr zahrnuje jak hudbu klasickou, tak častou aranžérskou činnost a rovněž je autorem unikátního kytarového recitálu. Od roku 1998 studoval na Konzervatoři v Českých Budějovicích kytaru u prof. Vilmy Manové a skladbu u prof. Jiřího Churáčka. V roce 2003 studoval jeden rok na Pražské konzervatoři u profesora Věroslava Neumanna. V roce 2009 absolvoval Akademii múzických umění, kde studoval skladbu u profesora Ivana Kurze. Aktuálně má za sebou autorský sólový debutový večer ve slavné Carnegie Hall. Koncert se uskutečnil 11. ledna 2021 v její komorní síni Weill Recital Hall. Obrovský úspěch.
Roman Förster | Každý máme strach, brání nám být sami sebou, pojďme ho překonat.
Roman koučuje majitele a leadery k naplnění ambiciózní vize. Mentoruje a trénuje kouče. Je jeden z padesáti profesionálních certifikovaných koučů v Česku. Odkoučoval už 2 900 hodin.
Natočil 150 podcastů a říká: „Brzdí vás strach? Naší misí je pomoc Čechům i Slovákům žít život odvážněji podle svých představ. Poslechněte si podcast Strachování.” Miluje svobodu být sám sebou a zabývá se Human Designem od svých 15 let.
Tuto epizodu naleznete v audio i video formátu také zde:
https://www.pickey.cz/oldschoolers
Zabývá se mnoha věcmi, ale především popularizací kryptoměn. Vzhledem k tomu, o jak aktuální a ožehavé téma jde, pozval jsem ho, abychom se něco dozvěděli o jeho bouřlivém životě i o kryptu. Bitcoinu a obecně kryptoměnám se věnuje od roku 2010. Každý, kdo se o tuto tématiku zajímá ví, že zrovna Bitcoin v posledních dnech láme všechny rekordy své historie. Přivedl moderátora do rozpaků při dotazu na neřesti. Bez rozmyšlení řekl, že sex. A není to prý žádný vanilla sex. Za partnerku má Italku, se kterou se seznámil na Tinderu. Fakt „brutální týpek“.
Miroslav Kvapil | Dnes jsem ředitelem IT firmy a podnikatelem
Žil v různých koutech světa; v New Yorku, v Manchesteru, ve Washingtonu. Nakonec se vrátil do rodného Hradce Králové. Z vysokých manažerských pozic odešel do malého a rodinného podnikání. Je tam šťastnější. Prošel těžkou životní zkouškou. Otrava houbami v rámci rodiny a ohrožení života malého syna. Změnilo mu to život. Poslechněte si jak.
Jana Šrejma Kačírková | Strašně nerada se nudím a když je co dělat, jsem šťastná
Jana je operní pěvkyně. Narodila se v Českých Budějovicích. V roce 2006 absolvovala Pražskou konzervatoř. V době studií získala řadu ocenění na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Je stálým hostem Národního divadla v Praze a Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Vystoupila na řadě významných mezinárodních hudebních festivalů a zpívá s nejlepšími českými orchestry. V úterý 23. listopadu 2021 pokřtí v Praze své první CD.
Ve svém repertoáru má řadu hlavních rolí, za které získala prestižní ocenění – kromě tří cen Thálie v roce 2012 za ztvárnění role Julie z opery Romeo a Julie Ch. Gounoda, 2013 za mimořádný jevištní výkon v titulní roli Anna Bolena ve stejnojmenné opeře G. Donizzetiho a 2020 za mimořádný výkon v operách Tři fragmenty z Juliette / Lidský hlas B. Martinů a F. Poulenca má čtyři ocenění Jihočeských Thálií a čestnou cenu festivalu Opera 2013 „Libuška“ za mimořádnou interpretaci v roli Gilda z opery Rigoletto Giuseppe Verdiho.
Jiří Prskavec | Jsem magor do sportu, sportholik. Pokud chceš něco dokázat, musíš tomu dát maximum
Kdo by neznal Jirku Prskavce? Český vodní slalomář, kajakář závodící v kategorii K1, syn kajakáře Jiřího Prskavce staršího. Ale hlavně je Jirka olympijský vítěz. V roce 2016 startoval poprvé na olympijských hrách v Rio de Janeiro, tehdy to byl bronz. Na letních olympijských hrách v Tokiu v roce 2021 si v čisté jízdě bez penalizace a s více jak třísekundovým náskokem dojel pro zlato. Poslechněte si příběh o jeho cestě za olympijským zlatem.
Namiko je speciální a netradiční host. Díky tomu bude tento díl poněkud jiný. Nebudeme si povídat jenom o životě Namiko, řekneme si něco i o její domovině, o systému práce u nás a v Japonsku, o kulturních a mentálních rozdílech. Uslyšíme, jak je koncipována klasická japonská rodina, jak se liší japonský vzdělávací systém od českého, jaké je tlumočení v nepříjemných situacích, například při hromadném propouštění zaměstnanců, jaké jsou rozdíly v systému zaměstnávání a v lidech mezi oběma zeměmi. A taky si popovídáme o tom, jak se žije Japoncům v Česku, že Namiko má, jak sama říká „česko-japonské děti“, jak moc má ráda Prahu, i když je to „úplně malinké městečko“, a jak se jí daří jenom jednosměrkami v protisměru.
Jan Jirovský | Pokud o tom dokážete snít, dokážete to i udělat
Zabývá se investicemi a finančním plánováním. Je finančním poradcem s mezinárodním titulem EFA a ředitelem Partners Financial Services, a.s. Zažil vzestupy i pády. Velké sny a cíle, a pak tvrdá realita. Hodně lidí ho odrazovalo od samostatného podnikání, ale jim i sobě chtěl dokázat, že na to má. Nalézání vlastní cesty přes práci s klienty, nikoliv přes budování struktur a týmů ... to všechno jej přivedlo k franšíze a stal se 51% majitelem Partners Marketu.
Adam Dolejš se zabývá převážně obchodem a vyjednáváním. Potkali jsme se na akci pořádané Radimem Paříkem, do jehož okolí se Adam počítá. Zároveň má tři zaměstnání a donedávna navštěvoval dvě vysoké školy. To všechno současně. Rád cestuje, už byl v 51 zemích světa … poslechněte si, jaké plány má tento mladý člověk před sebou, a co si myslí o příslušnících své generace.
Radek je u mě v podcastu potřetí. Celý rok 2022 budoval kopřivový start-up Nettle Smart. Víte, kde všude funguje kopřiva? To máte: potravinářství, textilní průmysl, aquaponie, potravinové doplňky, léčiva, vlákna, biomethan, hnojiva... Kopřiva prostě jede.
Tereza Náplavová | Neničte si zdraví, rehabilitace je opravdu zdlouhavá
Tereza je pohybová terapeutka se zaměřením na zdravý pohyb pro děti i dospělé a specialista v ergonomii. Pomáhá měnit škodlivé pracovní návyky v kanceláři 21. století a udržovat zdraví a energii svých klientů. Tvoří příjemná pracoviště tak, aby si lidé nekazili zdraví špatným sezením. Říká, že cvičit se má všude, kde to jde.
Míša Chramostová | Podnikání mě prostě baví. A pojďme se propojit na LinkedIn.
Míša je linkedinovým fenoménem. Naučí vás používat LinkedIn prakticky. Pomůže vám vybudovat silnou osobní značku a získat další obchodní příležitosti. Vytvoří pro vás funkční Linkedin strategii pro B2B prodej a marketing. V poslední době sklízí jeden úspěch za druhým díky svým edukačním – a pohříchu vtipným – videím.
Ján Hudec | Do pěti let bude Scormium technologickým leadrem na vzdělávání i globálně
Už na základní škole ho chytily počítače, a tak se jich držel. Když se pak poprvé dostal do Prahy, byla to láska na první pohled. Vystudoval tu a založil firmu. Již dvanáct let vytváří inovační technologie pro rozvoj e-learningu ve firmách, konzultuje standardy SCORM, xApi, LTI v LMS. E-learningové produkty, které v jeho firmě Sense4code vyvinuli, se nyní používají v celém světě.
Petra Richterová | Klíčovou hodnotou je pro nás diskrétnost
Zabývá se investičním poradenstvím a prodejem nemovitostí. Jejím stěžejním podnikatelským záměrem je on-line portál obsahující desítky neveřejných nabídek komerčních nemovitostí, které lze prodat ověřeným klientů bez pozornosti realitních kanceláří. Diskrétnost a mlčenlivost je jejich aktivum. Poslechnete si příběh o tom, jak se mladá holka od tancování dostala až k investičním portfoliím a prodeji exkluzivních nemovitostí.
Štefan Petrík | Je hříchem považovat milování za hřích.
Štefan je organizátorem netradiční a zajímavé aktivity pod názvem Sexualita v číslech. Hovoří o sexualitě a o sexuálním chování na Slovensku, o níž tvrdí, že je stále do značné míry tabuizovaným tématem. Po víceletém zkoumání této oblasti se rozhodl přiblížit ji přes konkrétní čísla a fakta, která se mu podařilo ve výzkumech nasbírat. A protože nemohl být s námi v pražském studiu, spojili jsme se s ním na dálku do Banské Bystrice.
David Kolář | Dřív jsem nebyl schopen vést lidi, nikdo se mnou nevydržel
Až Mastermind Klub ho naučil spolupráci a leadershipu. Zakladatel projektu Mastermindklub.cz, který je uzavřenou byznysovou komunitou pro podnikatele a majitele firem, kteří sdílejí své know-how a dále zakladatelem firmy Business Laboratory. Jeho expertízou je obchod, byznys development, lead-generation systémy a digitalizace obchodu. Má více než dvanáct let zkušeností s designováním cest zákazníků a konverzních prodejních portálů.
Ondřej Lidmila | Z osmnáctiletého pojišťováka v obleku z tanečních ke spolumajiteli tří firem
Ondra je energický podnikatel, který řídí dvě firmy - komunikační agenturu THE MEDIA crew s.r.o. a GIFFY s.r.o., fotokoutek nové generace. Dále působil jako konzultant Story Matters, manažer networkingového klubu Business for Breakfest a ambasador projektu iBuumerang. Světoběžník a muž, který rád inspiruje, tvoří, sdílí a podporuje. Mezi jeho koníčky patří folklór, ochotnické divadlo, běhání, cestování (práci umí přesunout třeba na tři týdny do zahraničí).
Začínal jako stážista při vysoké škole, a postupně se propracoval do seniorních rolí, kde nesl zodpovědnost za dodávku velkých projektů v řádu několika milionů korun. Má zkušenosti z mezinárodních korporátů a několik úspěšně dodaných projektů týkajících se digitální transformace a management consultingu. I přes slibně rozjetou kariéru se Tomáš toto korporátní prostředí rozhodl opustil a vydat se na vlastní dráhu. Jeho babička s dědou měli hospodářství, takže tam čas od času místo koupaliště anebo sezení u televize pracoval na poli, jezdil s traktorem do lesa. Léta jezdil freestyle na kole BMX.
Václav Strnadel | Mozek nepřemýšlí v odrážkách. Mozek přemýšlí v příbězích.
Václav pomáhá firmám zlepšovat komunikaci a rozvíjet potenciál týmů i jednotlivců. Pracuje jako soft-skills trenér a Business Storyteller ve firmě Azteka. Vystudovali jsme stejnou školu, Univerzitu Palackého v Olomouci. Ve studiu jsme se sešli, abychom si popovídali mimo jiné o tom, jak se staví lanovka … v místnosti.
Žije ve švýcarském Badenu, je lektorkou jazyků s lety praxe v různých zemích a se skutečnou vášní pro jazyk. Do Švýcarska přišla přes deseti lety, a rozhodně tam neměla na růžích ustláno. Dnes funguje jako učitelka angličtiny, autorka podcastu Exlander a maminka malé dcerky na plný úvazek. Poslechněte si příběh o tom, s čím vším se člověk potká jako cizinec v jiné zemi.
Jihokorejský ústavní soud ❌ zrušil rozhodnutí nižšího soudu, které na konci března zbavilo opozičního lídra I Če-mjonga obvinění z porušení volebního zákona. Informuje o tom agentura Jonhap. Není tak jasné, zda se bude I Če-mjong v červnových volbách moct ucházet o prezidentský post.
EU plánuje příští týden sdílet se Spojenými státy 📜 dokument, který bude obsahovat návrhy k zahájení obchodních jednání s administrativou prezidenta Donalda Trumpa. Dokument navrhuje snížení obchodních a necelních překážek, posílení evropských investic v USA, spolupráci na globálních problémech, jako je řešení nadměrné kapacity čínské oceli, a nákup amerického zboží, jako je zkapalněný zemní plyn a technologie.
Argentina odtajnila 📜 dokumenty, které ukazují, že země po druhé světové válce do značné míry pomáhala nacistům uniknout z Evropy. K on-line zpřístupnění stovek dokumentů svolil argentinský prezident Javier Milei. Mnohé z nich potvrzují, že vysoce postavení nacisté, jakým byl i doktor Josef Mengele, žili v Argentině bez problémů.
Americká společnost Apple ☝ porušila soudní příkaz, který jí nařizoval, aby ve svém obchodě s aplikacemi App Store umožňovala platby přes jiné poskytovatele. Uvedla to soudkyně Yvonne Gonzalezová Rogersová, své rozhodnutí postoupila státním zástupcům kvůli možnému trestnímu stíhání firmy, uvedla agentura Bloomberg. Apple musí přestat účtovat provize za nákupy mimo svůj obchod s aplikacemi.
Spojené státy a Ukrajina podepsaly 🤝 dohodu o vytvoření americko-ukrajinského rekonstrukčního investičního fondu, oznámilo ve středu večer místního času (v noci na dnešek středoevropského letního času) americké ministerstvo financí. Agentura Bloomberg píše o podpisu „dohody o přístupu k ukrajinským přírodním zdrojům“.
Americké softwarové společnosti Microsoft 📈 vzrostl ve třetím fiskálním čtvrtletí čistý zisk o 18 procent na 25,8 miliardy dolarů (568,6 miliardy korun). Firmě pomáhá zájem o cloudové služby a umělou inteligenci (AI).
Sociální síť pro sdílení krátkých videí 📱 TikTok plánuje investici ve výši jedné miliardy eur (24,96 miliardy korun) do výstavby svého prvního datového centra ve Finsku. Agentuře Reuters to potvrdil mluvčí společnosti s tím, že projekt je součástí širší iniciativy, jejímž cílem je posílit ochranu osobních údajů evropských uživatelů.