Spíš než o tom, jak vydělat hromadu peněz, jsou mé podcasty o udržitelném způsobu žití, o naplněném životě a hledání štěstí. Se svými hosty si povídám o udržitelném podnikání, společenské odpovědnosti firem (CSR), zvířatech, ekologii, ale i hledání sebe sama. O radostných vztazích. O všem, co vede ke zdraví. Tělo i Duše. Já i Svět. Hlavní proud i alternativní pohledy. Podcast Redline vznikl na podporu projektu Redline expedition - projektu, který spojuje zážitkové cestování a ochranu zvířat.
podcast
42: Eva Toulová: Poutnictví vám pomůže být jen sám se sebou
Proč si Eva vybrala poutnictví jako téma jejího posledního filmu? Jaký je rozdíl mezi poutí a rodinným výletem? V čem jsou lepší sdílené poutě? Proč je teď poutnictví tak oblíbené? Čím si na pouti můžete projít?
41: Margit Slimáková: Jednotný model výživy neexistuje
Jak Margit začala se svým zájmem o zdravou výživu? Kde všude po světě výživu studovala? Jak vypadá ideální zdravý talíř? Existuje jednotný model výživy? Je lepší živočišná nebo rostlinná strava? Jsou náhražky masa dobré pro naše zdraví? Proč je sója kontroverzní potravina? Proč ženy po 40 nabírají na váze?
40: Petra Cihlářová: Díky rituálu se zastavíte a uvědomíte si, co se děje
Co je to přechodový rituál? Jaké typy rituálů máme? Kolik řádný rituál stojí? Jak se Petra dostala k rituálům? Jak rituály patří do korporátního světa? Vytrhují nás rituály z rutiny?
39: Kateřina Winterová: Vztah k jídlu změnil můj pohled na suroviny
Co je to země jako zahrádka? Kde se Kateřina naučila všechno, co umí o přírodě? Jak začít s udržitelným způsobem života? Vracíme se zpátky k vesnickému životu? Proč je teď zahradničení tak v oblibě? Proč jsou tak důležití čmeláci? Ja se starat o půdu?
38: Jitka Ševčíková: Vyrovnávání s traumatem trvá minimálně rok
Jak se Jitka dostala k tomu, co momentálně dělá? Jak smrt jejího nejstaršího syna ovlivnila její život? Jak se naučila ovládat své emoce? Proč neumíme komunikovat své potřeby? O čem je projekt V pohodě? Jak se k němu můžete dostat?
37: Vojtěch Urban: Zdraví není vším, ale bez zdraví je všechno ničím
Co muže motivuje k tomu, aby se přihlásil do soutěže Muž roku? Proč měl Vojta nezdravý přístup ke svému tělu? Jak zjistil, že je neplodný? Jak tuto situaci prožíval a jak ji vnímá teď? Proč se dnes lidé tak ničí?
36: Milan Schirlo: Nikdo z nás není úplně optimálně zdravý, čínská medicína se to snaží vyrovnat
Jak vypadá zdravý člověk? Jaký je základ čínské medicíny? Jak vypadá Milanům klasický klient? Co jsou to vitální houby a jak fungují? Jak se rozdělují byliny v čínské medicíně? Jak bychom se měli ke svému tělu chovat? Jak čínská medicína rozděluje svět?
35: Jiří Kastner: Lidé dnes ve všem hledají zkratky
Je Jiří opravdu přísný? Na co je v rámci své práce pyšný? Co je to mentální trénink? Jak správně vyživovat mozek? Jak funguje práce s mentalitou u sportovců? Proč je největší problém s rozumisty? Proč Jiří používá obrácenou Maslowovu pyramidu? Co patří do energetické hierarchie?
34: Karel Janeček: Poprvé v historii lidstva máme šanci skutečně změnit svět k lepšímu
Proč je pro Karla tak důležité číslo 21? Proč nemá většina lidí matematiku ráda? Co vše se za čísly skrývá? Mají systémy tendenci udržovat samy sebe? Jaká je Karlova vize společnosti? Dá se dosáhnout vyrovnanosti žen a mužů v politice? Co způsobilo Karlův skok v přemýšlení?
33: Tereza Černohorská: Partnerství je pro mě závazek pravdivosti a zranitelnosti v každé chvíli
Jak se Tereza dopracovala k tomu, co ví? Co je to lež století? Jak je ve vztahu a obecně v životě důležitá radikální upřímnost? Co má všechno Tereza za sebou? V čem nám pomůže absence struktury?
32: Kamila Paličková: Spojení ochrany zvířat a cestování
Dnes to bude výjimečné! Ráda bych vám totiž představila REDLINE Expedition. O čem tento projekt je? Jaká je jeho hlavní myšlenka? Proč je důležité zvířata chránit a zamezit vyhynutí ohrožených druhů? Proč vůbec máme zvířat tak málo? Proč se to v posledních letech tak dramaticky zhoršuje?
Více informací najdete na www.redlinexpedition.com
31: Lilia Khousnoutdinová: Ženy na sebe kladou moc velké nároky, v práci i rodině
Lilia Khousnoutdinova je designérka, dula, cestovatelka a publicistka, která se dlouhodobě věnuje ženské, partnerské a reprodukční tematice. Pochází z tatarské rodiny, z otcovy strany má také ruské předky. Vyrůstala v Česku, ve Francii, ve Velké Británii a v USA. Je spoluautorkou několika knih a kolekce šperků. Co pro Liliu znamená být ženou? Jak se liší působení žen od toho mužského? Je životní a sexuální energie to samé?
Ota Kulhánek je něco jako lektor odolnosti. Učí lidi, jak správně dýchat, otužovat se i přirozeně běhat. Co vás všechno naučí lektor odolnosti? Jak vám může pomoci, když se vystavíte chladu? Je metoda Wim Hofa vhodná pro každého? Jaký je rozdíl v tom, když dýcháte vědomě a nevědomě? Jak s otužováním začít? Jak probíhá řízené otužování? Proč byste neměli ani u sportu dýchat pusou?
29: Šárka Morávková: Závislí lidé jsou ve velké většině nespokojení sami se sebou
Šárka Morávková úspěšně prošla alkoholickou léčebnou. A v této epizodě by se ráda podělila o svou cestu. Co pro Šárku znamená osobní svoboda? Kdy u sebe Šárka rozpoznala problémy s alkoholem? Jaká je charakteristika závislého člověka? Co může spustit závislost na alkoholu? Proč jsou ženy náchylnější na závislost na alkoholu? Jak probíhalo léčení?
28: Petr Fejk: Gorily jsou jako lidé, když přijde mládě, vše se změní.
Petr Fejk je bývalý ředitel ZOO Praha, která pod jeho vedením prošla výraznou modernizací. Pražská zoo se tak podle časopisu Forbes zařadila na 7. místo nejlepší zoo na světě. Jak se Petr stal ředitelem pražské zoo? Jaké změny se za jeho působení provedly? Proč se přestavba zoo přizpůsobila krajině Troji? Jak některá zvířata zvládají stres? Jsou zvířata schopná spáchat sebevraždu? O čem je jeho nová kniha?
27: Martin Černohorský: Poušť odkrývá skutečný charakter
Martin Černohorský pořádá seberozvojové cesty do pouště v rámci projektu SoulAdventure. V minulosti byl vrcholovým sportovcem, top manažerem i spolumajitelem svobodné firmy Etnetera. Jak teď seberozvojové cesty probíhají? Proč právě výlety do pouště? Jak se medituje v poušti? Co je to soul quest? Jak se přechází z egocentrického stavu do toho oduševnělého? Co pro Martina znamená žít oduševnělý život?
26: Denisa Říha Palečková: Uniká nám hloubka sexuality
Denisa Říha Palečková je přední česká lektorka v oblasti partnerských vztahů, vědomé sexuality a osobního rozvoje. Poradí Vám, jak si najít správného partnera nebo jak zachránit váš vztah. Jak Denisa začínala? Co je to láska a jakou má spojitost s pozorností? Proč bychom měli rozšiřovat náš pohled na sexualitu? Jaký je koncept tantry? Proč Denisa potřebovala opustit pojem tantra? Jak si udržet dlouhodobý vztah stále svěží?
25: Jan Bílý: Vydejte se na cestu dovnitř, hrnou se na nás změny
Jan Bílý je jeden z nejznámějších konstalářů v České republice. Pořádá semináře a konzultace, kde lidem pomáhá zorientovat se v partnerských, rodinných i businessových vztazích. Je autorem 9 knih. Dala se covidová pandemie předvídat? Co jsou to kontelace a co je jejich cílem? Jak nám mohou pomoct pohádky? Ztratili jsme kontakt se smrtí? Děsí nás stáří? Jak se liší naše pohledy na rodinu? Jak se liší ženský a mužský princip?
24: Michal Bartoš: Kvalitní partnerství vede přes zdravou sebelásku
V průběhu času se Michal Bartoš začal věnovat koučinku, vztahovým terapiím a publikační činnosti. Je autor knihy Smysluplné vztahy, která vás přes vztah k sobě přivede ke vztahům s druhými. Jak tato kniha vznikla? Je v plánu nějaká další? Jak se tvoří smysluplné vztahy? Existuje dokonalost? Co je v partnerství nejdůležitější? Jak vytvořit spokojený domov? Víte, co chcete?
Jak se Klára dostala k tradiční čínské medicíně? Na čem stojí tradiční čínská medicína? Jaký je rozdíl mezi klasickou a čínskou medicínou? Je nějaký zdravotní problém, který má většina společnosti? Jaké jsou principy budování štěstí? Jaký je nejčastější původ psychických problémů? Jak se stát ženou v pravé ženské síle?
Za důležitý milník v partnerství Ukrajiny a Spojených států označil ukrajinský ministr zahraničí 👨 Andrij Sybiha dohodu o vytvoření společného investičního fondu obnovy, která podle médií poskytne Američanům přístup k ukrajinským přírodním zdrojům. Dohodu ve středu podepsali představitelé obou zemí.
Podpis dohody o minerálech mezi Spojenými státy a Ukrajinou je podle ministra zahraničí Jana Lipavského (nestr.) dalším důkazem, že Ukrajina je skutečně 👍 připravena na mírová jednání. Naopak Rusko se dál vykrucuje a nereaguje na americkou snahu válku ukončit, řekl Lipavský.
Jihokorejský ústavní soud ❌ zrušil rozhodnutí nižšího soudu, které na konci března zbavilo opozičního lídra I Če-mjonga obvinění z porušení volebního zákona. Informuje o tom agentura Jonhap. Není tak jasné, zda se bude I Če-mjong v červnových volbách moct ucházet o prezidentský post.
EU plánuje příští týden sdílet se Spojenými státy 📜 dokument, který bude obsahovat návrhy k zahájení obchodních jednání s administrativou prezidenta Donalda Trumpa. Dokument navrhuje snížení obchodních a necelních překážek, posílení evropských investic v USA, spolupráci na globálních problémech, jako je řešení nadměrné kapacity čínské oceli, a nákup amerického zboží, jako je zkapalněný zemní plyn a technologie.
Argentina odtajnila 📜 dokumenty, které ukazují, že země po druhé světové válce do značné míry pomáhala nacistům uniknout z Evropy. K on-line zpřístupnění stovek dokumentů svolil argentinský prezident Javier Milei. Mnohé z nich potvrzují, že vysoce postavení nacisté, jakým byl i doktor Josef Mengele, žili v Argentině bez problémů.
Americká společnost Apple ☝ porušila soudní příkaz, který jí nařizoval, aby ve svém obchodě s aplikacemi App Store umožňovala platby přes jiné poskytovatele. Uvedla to soudkyně Yvonne Gonzalezová Rogersová, své rozhodnutí postoupila státním zástupcům kvůli možnému trestnímu stíhání firmy, uvedla agentura Bloomberg. Apple musí přestat účtovat provize za nákupy mimo svůj obchod s aplikacemi.
Spojené státy a Ukrajina podepsaly 🤝 dohodu o vytvoření americko-ukrajinského rekonstrukčního investičního fondu, oznámilo ve středu večer místního času (v noci na dnešek středoevropského letního času) americké ministerstvo financí. Agentura Bloomberg píše o podpisu „dohody o přístupu k ukrajinským přírodním zdrojům“.
Americké softwarové společnosti Microsoft 📈 vzrostl ve třetím fiskálním čtvrtletí čistý zisk o 18 procent na 25,8 miliardy dolarů (568,6 miliardy korun). Firmě pomáhá zájem o cloudové služby a umělou inteligenci (AI).
Sociální síť pro sdílení krátkých videí 📱 TikTok plánuje investici ve výši jedné miliardy eur (24,96 miliardy korun) do výstavby svého prvního datového centra ve Finsku. Agentuře Reuters to potvrdil mluvčí společnosti s tím, že projekt je součástí širší iniciativy, jejímž cílem je posílit ochranu osobních údajů evropských uživatelů.