Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

5 největších chyb v B2B obchodě


Zajímá vás, jak přistoupit k B2B obchodu, aby byl efektivnější? Je potřeba se vyvarovat chyb, které ve svém životě učinil v nějaké míře asi každý, kdo má s obchodním segmentem své zkušenost. Pojďme se na ně podívat detailněji.

1. Nedostatečný průzkum a nepochopení potřeb klienta: Úspěšný B2B prodej závisí na pochopení podnikání, problémů a potřeb klienta. Pokud neprovedete důkladný průzkum a nepochopíte, co klient skutečně potřebuje, může to vést k navrhování řešení, která nejsou v souladu s jeho skutečnými požadavky.

2. Ignorování důležitosti budování vztahů: B2B prodej je často spíše o dlouhodobých vztazích než o jednorázových transakcích. Zanedbávání budování důvěry a pevného vztahu s klienty může vést ke ztrátě příležitostí a nedostatku opakovaných obchodů.

3. Zaměření se pouze na vlastnosti produktu místo na řešení: Obchodní zástupci se někdy příliš soustředí na vlastnosti svého produktu nebo služby, místo aby se zaměřili na to, jak tyto vlastnosti řeší problémy klienta. Tento přístup může mít neúspěch u klientů, kteří se více zajímají o to, jak jim produkt nebo služba může pomoci dosáhnout jejich cílů.

4. Přehlížení rozhodovacího procesu klienta: V prodeji B2B může být rozhodovací proces složitý a často se na něm podílí více zúčastněných stran. Prodejní týmy, které tento proces nechápou nebo neberou na vědomí, se mohou zaměřit na nesprávné osoby nebo neřešit zájmy klíčových rozhodovacích osob.

5. Zanedbávání poprodejního servisu a podpory: Vztah se zákazníkem B2B nekončí po uskutečnění prodeje. Zanedbání poprodejního servisu a podpory může vést k nespokojenosti a mohlo by poškodit budoucí obchodní příležitosti. Průběžná angažovanost a podpora jsou klíčové pro udržení klienta a získání doporučení.

Zpět na všechny epizody

News box

Americký dolar dnes oslabuje 👎, protože známky uvolnění obchodního napětí zvýšily zájem investorů o rizikovější aktiva. Část ztrát však smazal poté, co nejnovější statistika ukázala, že největší světová ekonomika vytvořila minulý měsíc více nových pracovních míst, než se očekávalo.
Ceny ropy 🛢 dnes na světových trzích prudce  klesají a směřují k přibližně sedmiprocentní celotýdenní ztrátě. Severomořská ropa Brent kolem 18:00 SELČ vykazovala pokles ceny o 1,61 procenta na 61,13 dolaru za barel. Barel americké lehké ropy WTI ve stejnou dobu zlevňoval o 1,9 procenta na 58,12 dolaru.
Pražská burza dnes po čtvrtečním svátečním dni posílila 📈, index PX stoupl o 2,01 procenta na 2059,94 bodu. Dařilo se hlavně energetické společnosti ČEZ, jejíž cenné papíry zdražily zhruba o sedm procent. Finanční tituly obchodovaly smíšeně. 
Koruna dnes mírně posílila 💪 vůči oběma hlavním světovým měnám. Oproti předchozímu závěru zpevnila k euru o tři haléře na 24,92 koruny za euro, k dolaru o dva haléře na 21,92 koruny za dolar. 
Šéf NATO Mark Rutte navrhuje, aby členské země aliance zvýšily ↗ své výdaje na obranu  na 3,5 procenta hrubého domácího produktu a dalších 1,5 procenta HDP dávaly na položky s obranou související, čímž by se vyhovělo požadavku amerického prezidenta Donalda Trumpa na pětiprocentní výdaje na obranu. 
Francouzská společnost EDF podala u Krajského soudu v Brně žalobu 📜 proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který zamítl její námitky k jadernému tendru na nové bloky v Dukovanech. Firma o tom informovala v tiskovém prohlášení.  Číst více
Americká ekonomika mimo zemědělský sektor v dubnu vytvořila 177 000 pracovních míst, což je více 👍, než se čekalo. Míra nezaměstnanosti pak zůstala na 4,2 procenta, uvedlo tamní ministerstvo práce. 
Schodek státního rozpočtu v dubnu vzrostl 📈 na 126,1 miliardy korun z březnových 91,2 miliardy korun. Dnes o tom informovalo ministerstvo financí. Deficit ke konci dubna je čtvrtý nejhlubší od vzniku Česka, loni byl ve stejném období 153,1 miliardy korun. 
Největší americké těžební koncerny Chevron a ExxonMobil zaznamenaly v prvním čtvrtletí ↘ pokles zisku, Exxon ale překonal odhady analytiků. Chevron vytvořil upravený čistý zisk 3,81 miliardy dolarů (83,7 miliardy korun) proti zisku 5,42 miliardy dolarů před rokem. Exxonu klesl zisk na 7,71 miliardy dolarů z 8,22 miliardy dolarů před rokem. 
Polské brokerské společnosti XTB v prvním čtvrtletí 📉 klesl čistý zisk na 46,3 milionu eur (1,15 miliardy korun) ze 70,1 milionu eur ve stejném období loni. Za poklesem je nárůst provozních nákladů na 75,5 milionu eur. Konsolidované výnosy vzrostly meziročně o 7,8 procenta na 138,7 milionu eur. Společnost, která působí i v Česku, to uvedla v tiskové zprávě.
Doporučujeme