Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

nákladové nádraží Žižkov - informace o tématu

Edit! architects byli ocenění za kvalitní řešení do ulice Jana Želivského.

Velká přeměna Žižkova začíná. Sekyra ukázal, jak budou vypadat první domy nové čtvrti

Nákladové nádraží Žižkov čeká zásadní proměna. Sekyra Group po dubnovém odkupu pozemků představila první návrhy dvou rezidenčních bloků nové čtvrti. Stavba by mohla začít už za dva roky.

Přečíst článek

Praha koupí budovu Nákladového nádraží Žižkov. Po 20 letech se začne v brownfieldu stavět

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Luděk Sekyra, developer a šéf Sekyra Group

Kunovský jede, Sekyra stojí. Spory na žižkovském nákladovém nádraží brzdí velký projekt

Dušan Kunovský, největší český developer, v červenci oznámil dokončení první etapy obřího bytového komplexu na pozemcích bývalého nákladového nádraží Žižkov. V první fázi dává na trh 389 bytů. Zároveň rozjel výstavbu druhé etapy, na pozemku už stojí a pracují jeřáby. Má v plánu i třetí etapu.

Přečíst článek

News box

Koruna k euru mírně oslabuje a oproti předchozímu závěru ztratila čtyři haléře na 24,16 Kč/EUR. Vůči dolaru se kurz téměř nezměnil, koruna se obchoduje v kurzu 20,85 Kč/USD. 

Pražská burza dnes posílila 💪. Index PX stoupl o 0,23 procenta na 2486,53 bodu. Nahoru burze pomohl především růst ceny akcií bankovní skupiny Erste a banky Moneta.

Německá pojišťovna Allianz plánuje propustit až 1800 zaměstnanců v divizi Allianz Partners, která se specializuje na cestovní a automobilové pojištění. Pracovní místa by mohla zaniknout hlavně v call centrech. Na vině je stále širší využívání umělé inteligence (AI). S odvoláním na informované zdroje o tom informuje agentura Reuters a německá média. Číst více
Nemovitostní investiční skupina Fidurock koupila 🤝 retail park a nákupní galerii Arkáda Prostějov, hodnota realitní transakce přesáhla půl miliardy korun. 
Francouzský kasační soud ⚖ zamítl odvolání bývalého prezidenta Nicolase Sarkozyho proti odsouzení za nelegální financování jeho kampaně za znovuzvolení v roce 2012, oznámila agentura AFP. Soud tak potvrdil verdikt, který bývalé hlavě státu uložil rok vězení, z toho polovinu podmíněně, za podvodné překročení výdajů na neúspěšnou kampaň.
Policie obvinila v korupční kauze motolské nemocnice dalšího člověka - podnikatele Antonína Kühna. Stíhá ho za praní špinavých peněz. Uvedl to server Odkryto.cz. V případu tak podle dostupných informací čelí obvinění celkem 19 lidí a jedna firma.
Prezident Petr Pavel má podle předsedy hnutí ANO a pravděpodobného příštího premiéra Andreje Babiše nadále problém s nominací poslance Motoristů Filipa Turka do vlády, a to z právních důvodů.  Číst více

Babiš představil kandidáty do vlády, jsou mezi nimi známé tváře i Turek.

Číst více
Uzavření tří uhelných elektráren skupiny Sev.en dodávky energií v Česku neohrozí. Rozhodnutí o odstavení zdrojů není pro energetický trh překvapením, výrazněji by se tak nemělo projevit ani v cenách elektřiny. ČR ovšem bude muset do budoucna dovážet více elektřiny ze zahraničí.
Europoslanci vyzvali k výraznému zvýšení ochrany nezletilých na internetu 🌐, včetně zákazu vstupu na sociální sítě pro osoby mladší 16 let. Rezoluce je pro členské státy nezávazná.
Doporučujeme