Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Investice. Kam s penězi

Loňský ročník akce Global Investment Summit

PŘÍMÝ PŘENOS: Začíná Global Investment Summit. Vystoupí Singer, Kovanda a další

Už dnes se bude v Martinickém paláci na Pražském hradě konat největší investiční konference v České republice. Nese název GIS – Global Investment Summit a těšit se můžete na nadupaný program vedený těmi nejžádanějšími profíky z oboru. Newstream je hlavním mediálním partnerem akce.

Přečíst článek

Karin Šoóšová: Rozkolísaný a rozmanitý akciový trh přeje aktivnímu investování

Přečíst článek

Analýza: Ruce pryč od Číny. Proč se investoři slétají na indický trh

Přečíst článek

Whisky, drahé hodinky nebo automobily. Do jakého luxusního zboží je nejlepší investovat?

Přečíst článek
Majoritní akcionář DRFG Investment David Rusňák (vpravo) a druhý z hlavních akcionářů Roman Řezníček

DRFG založila investiční společnost Efekta, už má licenci od centrální banky

Přečíst článek
Roman Valihrach

Roman Valihrach: Méně kryptoměn by bylo ku prospěchu

Milion dolarů za bitcoin není nereálné, říká Roman Valihrach, zakladatel největší tuzemské kryptoburzy Coinmate. „Jestli to bude za 5 nebo za 20 let, to nevím,“ dodává Valihrach, který tvrdí, že bitcoin by v budoucnu mohl nahradit zlatý standard. V rozhovoru s newstream.cz dále mluví o tom, zda je Česko „krypto Švýcarskem“, jak by stát mohl podpořit digitální měny, aby Česko přestalo být montovnou či jak hodnotí spolupráci s Tipsportem.

Přečíst článek
Jeden ze symbolů burzy na newyorské Wall Street

Pár burzovních pouček od zkušeného harcovníka: V akciích si kupujete zítřek za dnešní peníze

Roman Koděra z J&T sleduje akciové trhy od devadesátých let. Současný růst akcií nemusí znamenat, že býčí trh skončil, právě naopak, vysvětluje na příkladech uplynulých dekád.

Přečíst článek
Jiří Vančura, šéf korporátního financování v Trinity Bank
video

Jiří Vančura: Ve financování developerských projektů budeme letos dál růst

Trinity Bank dosud napůjčovala na rozličné developerské projekty přes dvacet miliard korun a chce tento objem dál zvyšovat. „Dbáme na to, aby naše půjčky byly dobře splatitelné i v době krize,“ říká Jiří Vančura, v Trinity ředitel financování nemovitostí. Banka podle něj ani v době vysokých úrokových sazeb nijak neomezovala financování projektů, tak jak to dělaly některé jiné finanční domy.

Přečíst článek
Americké akcie jsou na vrcholu

Zapomeňte na krizi i války. Americké akcie trhají rekordy

Americký index Dow Jones Industrial pokořil hranici 40 tisíc bodů. Trhy letí vzhůru navzdory geopolitické situaci i vysokým sazbám centrálních bank.

Přečíst článek
Nový projekt rozprodává byty investorům i po cihlách. A kousek od Prahy

Byty investorům rozprodávají online po cihlách. Ostřílení hráči cílí na drobné podílníky

Na trh přichází nový projekt Kousek bytu. Cílí na ty, kteří chtějí vydělávat na nemovitosti, i když na její nákup sami nemají. Za projektem stojí ostřílení byznysmeni Vladimír Zuzák, bývalý manažer developera Finep a současný spolumajitel realitní kanceláře Maxima Reality, a Jiří Paták, zakladatel srovnávače hypoték a dalších finančních produktů Chytrý Honza.

Přečíst článek
Mason Parker, nový majitel a generální manažer týmu amerického fotbalu Prague Lions

Šéf Prague Lions: Americký fotbal má v Evropě velký investiční potenciál

Mason Parker, nový majitel a generální manažer týmu amerického fotbalu Prague Lions, dříve působil dvacet let v Deutsche Bank. Poznat investiční příležitost by mu nejspíše nemělo činit obtíže. „Pokud teď máme tým v hodnotě tří milionů, může to za pět let být patnáct? Rozhodně,“ říká bývalý bankéř. Kolik stojí sezona týmu amerického fotbalu v Praze a kolik jinde? Z čeho klubům plynou příjmy? I o tom mluví Parker v rozhovoru pro newstream.cz.

Přečíst článek

Německo i přes ekonomický pokles loni přilákalo rekordní objem zahraničních investic

Objem nových investic v Německu přislíbených zahraničními podniky se v loňském roce vyšplhal na nové rekordní maximum, a to navzdory ekonomickému útlumu a vysokým cenám energie v zemi. Vyplývá to podle agentury Reuters z analýzy, kterou dnes zveřejnila německá rozvojová agentura Germany Trade and Invest (GTAI).

Přečíst článek
PPF

Skupina PPF zvýšila zisk na 36 miliard. Jde o nejlepší výsledek za posledních 16 let

Skupina PPF vykázala za rok 2023 čistý zisk téměř 1,45 miliardy eur (v přepočtu zhruba 36 miliard korun), když předloni měla zisk 164 milionů eur (v přepočtu zhruba čtyři miliardy korun). Většího zisku dosáhla PPF pouze za rok 2008, kdy uskutečnila transakci s italskou pojišťovnou Generali.

Přečíst článek
Doosan investuje v Plzni tři miliardy korun

Jihokorejský Doosan investuje v Plzni tři miliardy. Bude tam vyrábět nové generátory

Jihokorejský Doosan, jeden z největších světových výrobců parních turbín pro elektrárny, investuje v plzeňské dceřiné společnosti Doosan Škoda Power tři miliardy korun. Do Plzně chce letos přesunout výrobu vzduchem chlazených generátorů parních turbín pro dodávky do elektráren a malých modulárních reaktorů (SMR). Zároveň tam plánuje vybudovat centrum vodíkových spalovacích turbín v Evropě.

Přečíst článek
Skupina Home Credit prodá za 80 milionů eur své podnikání v Indii

Home Credit prodá za miliardy své podnikání v Indii

Skupina Home Credit, která patří české investiční společnosti PPF, prodává své podnikání v Indii. Za 80 milionů eur (téměř dvě miliardy korun) je získá skupina investorů vedená společností TVS Holdings. Transakci ještě musejí schválit indické regulační orgány, uzavřena by měla být do konce roku, uvedla firma na svém webu.

Přečíst článek
Reklama

News box

Český miliardář Daniel Křetínský souhlasil s tím, že v důsledku plánovaného vstupu jeho investiční skupiny EP Corporate Group (EPCG) do ocelářské divize německého konglomerátu Thyssenkrupp se  nebude propouštět. Informoval o tom dnes deník Westdeutsche Allgemeine Zeitung (WAZ) s odvoláním na členy dozorčí rady Sigmara Gabriela a Detlefa Wetzela.
Kandidátské země by měly být do Evropské unie přijímány postupně. Řekl to český ministr zahraničí 👨 Jan Lipavský agentuře APA na okraj Evropského fóra Wachau, které se v dolnorakouském klášterním komplexu Göttweig koná od čtvrtka do dneška. 
Sokolové dolaďují detaily vystoupení a hromadných vystoupení v Edenu, chystají se také na zahájení XVII. všesokolského sletu, které bude v neděli 30. června, řekl starosta České obce sokolské Martin Chlumský. Na všesokolský slet by mělo podle něj přijet téměř 2️⃣0️⃣ tisíc cvičenců z Česka i ze zahraničí. Sletový tým zároveň očekává asi 50 tisíc diváků.
Spojené státy jsou v případě války Izraele s libanonským Hizballáhem 🤝 připraveny pomoci Izraeli zajistit jeho bezpečnost, ne však přímým nasazením svých vojáků. Podle televize CNN to sdělili američtí činitelé tento týden izraelské delegaci ve Washingtonu. 
Ruské raketové útoky ve třech ukrajinských regionech poškodily energetickou infrastrukturu a zranily nejméně dva zaměstnance jedné z elektráren. Podle ruské verze serveru BBC o tom informovalo ukrajinské ministerstvo energetiky. Agentura Reuters napsala, že ukrajinská 🚀 protiletecká obrana sestřelila 12 ze 16 raket a všech 13 dronů, jimiž ruská armáda v noci útočila na ukrajinské území.
TOP 09 se za 15 let své existence stala pevnou součástí české veřejné sféry a politické scény. Dala lidem možnost volit odpovědnou stranu, jejíž program je postaven na moderních řešeních pro současné problémy, ale zároveň s velkým přesahem do budoucnosti, míní předsedkyně strany a Sněmovny 👩 Markéta Pekarová Adamová.
Novým ukrajinským velvyslancem v České republice bude 👨 Vasyl Zvaryč, který byl dosud v čele ambasády v Polsku. Jmenoval ho prezident Volodymyr Zelenskyj, vyplývá z informací na webu ukrajinské hlavy státu.
Ozbrojený útočník na jihu amerického státu Arkansas zastřelil 3️⃣ lidi, načež jej policisté postřelili a vzali do vazby, oznámila místní policie. Dalších deset lidí utrpělo zranění, uvádí s odvoláním na nejnovější oficiální prohlášení agentury AP a Reuters. Pozadí incidentu zůstává nejasné.
Reklama
Reklama
Doporučujeme