Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

Apple Vision Pro - informace o tématu

Zuckerberg vyzkoušel Apple Vision Pro. „Náš headset Quest je lepší. Tečka,“ zhodnotil

Internet zaplavila další recenze na Apple Vision Pro. Tentokrát ale není nadšená a pro pravověrné fandy Applu nepotěší. Ale co taky čekat od výrobce konkurenčního produktu. „Zdá se, že spousta lidí prostě předpokládala, že Vision Pro bude kvalitnější, protože je to Apple a stojí o 3 000 dolarů víc, ale upřímně řečeno mě docela překvapilo, že Quest je pro naprostou většinu věcí, ke kterým lidé smíšenou realitu používají, mnohem lepší," řekl Mark Zuckerberg, šéf Mety.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

News box

Nové útoky Ukrajiny na kompresorovou stanici, která dodává plyn plynovodu TurkStream, jsou naprosto 👎 bezohledné. Novinářům to dnes řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, informuje agentura TASS. Předtím byly hlášeny další útoky ukrajinských dronů na objekty plynovodní a ropovodní infrastruktury v Rusku.
Developerská společnost Crestyl postaví společně s investiční společností Wood & Company v pražských Vokovicích 224 bytů a šest rodinných domů za více než 4️⃣ miliardy korun. Wood & Company do projektu Šárka vstoupil jako strategický investor, akvizice se uskuteční v březnu a dubnu tohoto roku.
Nedostatek zkapalněného zemního plynu (LNG) kvůli konfliktu na Blízkém východě  nehrozí, dodávky do terminálů pokračují podle plánu. Novinářům to řekl místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani. V cenách pro zákazníky se tak podle něj současná situace zatím nijak neprojeví.
Městský soud v Praze dnes vyloučil k samostatnému řízení část kauzy Čapí hnízdo, která se týká premiéra 👴 Andreje Babiše (ANO). Kvůli rozhodnutí Sněmovny o nevydání k trestnímu stíhání u něj nyní nelze v trestním řízení pokračovat, uvedl soudce Jan Šott, jehož soudní senát se případem zabývá.
Cena nafty v ČR za týden 📈 vzrostla o 5,79 koruny na průměrných 40,89 koruny za litr, přičemž jen za poslední den se zvýšila o šedesátník. V porovnání s koncem února, kdy začala válka na Blízkém východě a zdražila kvůli tomu ropa na světových trzích, je tak průměrná cena dieselu u tuzemských čerpacích stanic o 7,79 koruny vyšší.
Škoda Auto loni zvýšila zisk po zdanění o 1️⃣1️⃣ procent na 1,85 miliardy eur, tedy v přepočtu přibližně 45 miliard korun. Tržby společnosti se zvýšily o 9,1 procenta na rekordních 27,8 miliardy eur, zhruba 678 miliard korun. Výsledky zveřejnila Škoda ve výroční zprávě.
Pražský 🏦 Národní dům na Vinohradech se Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových na osmý pokus podařilo prodat. Zájemce v dnes ukončené elektronické aukci nabídl za nemovitost na náměstí Míru vyvolávací cenu 399 milionů korun, vyplývá z aukčního webu. Prodej patří mezi nejvýnosnější, které majetkový úřad uskutečnil.
Německé hospodářské instituty Ifo a IfW kvůli válce na Blízkém východě 📉 snížily odhad letošního růstu německé ekonomiky. Oba počítají s růstem o 0,8 procenta, dosud to bylo jedno procento. V příštím roce podle Ifo vykáže německé hospodářství růst o 1,2 procenta, IfW odhad růstu na příští rok zvýšil z 1,3 na 1,4 procenta.
Ozbrojené síly USA zničily íránské nákladní ✈️ letadlo a několik dalších letounů při úderech na letiště v Kermánu na jihu Íránu. Na X o tom dnes informovalo regionální velitelství amerických ozbrojených sil (CENTCOM).
Plzeňský Prazdroj prodal loni v Česku 7,17 milionu hektolitrů piva, o dvě procenta 📉 méně než v roce 2024, kdy jeho domácí prodeje dosáhly 7,3 milionu hl. Výraznější pokles zaznamenal Prazdroj u čepovaného piva. Loňské výsledky negativně ovlivnilo chladné počasí, které způsobilo menší odbyt hlavně v letní sezoně, ale i pokračující všeobecný útlum spotřeby piva, řekl mluvčí největší české pivovarnické skupiny Zdeněk Kovář.
Doporučujeme