Akcionáři Komerční banky (KB) schválili👍 návrh představenstva vyplatit dividendy z nerozděleného zisku 10,55 miliardy korun, tedy 5️⃣5️⃣,5️⃣0️⃣ koruny na akcii před zdaněním. Hlasování se uskutečnilo per rollam, tedy neprezenčně, uvedla banka. Nárok na dividendu bude mít akcionář, který bude vlastnit akcie banky k 30. listopadu. Splatná bude 22. prosince letošního roku.
Číst více
Elitní jednotka slovenské policie podle listu Denník N opět obvinila z korupce nynějšího guvernéra centrální banky (NBS) Petera Kažimíra. Deník napsal, že jde o stejný skutek, ve kterém stíhání Kažimíra dříve zrušila prokuratura. Kažimír už v minulosti vinu v případu popřel.
Bez dodávek elektrického⚡ proudu je po středečních vzdušných útocích Ruska na ukrajinskou kritickou infrastrukturu stále 7️⃣0️⃣ procent Kyjeva. Omezeny jsou nadále i dodávky vody a do ulic metropole nevyjely ani tramvaje, uvedl starosta Vitalij Kličko. Rusko ve středu podniklo další rozsáhlé vzdušné údery na Ukrajinu🟦🟨, které si podle ukrajinských úřadů vyžádaly životy několika lidí a zapříčinily výpadky proudu. Úřady týž den oznámily, že hlavní město je bez vody a přilehlá Kyjevská oblast bez proudu.
Pohonné hmoty v Česku za týden zlevnily↘ o více než korunu. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic⛽ prodává v průměru za 4️⃣0️⃣,5️⃣1️⃣ koruny, před týdnem byl o 1,03 koruny dražší. O 1,90 koruny na litru se snížila cena nafty, za litr teď řidiči dají průměrně 4️⃣2️⃣,8️⃣5️⃣ koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
Čína za posledních 24 hodin zaznamenala nejvyšší denní přírůstek případů COVID-19 od začátku pandemie před téměř třemi lety. Vyplývá to z oficiálních údajů, napsala agentura Reuters. Bez započtení importovaných případů přibylo za středu 3️⃣1️⃣ 4️⃣4️⃣4️⃣ nových případů nákazy koronavirem.
Poskytovatel spotřebitelských půjček Home Credit z české finanční skupiny PPF prodává svá aktiva na Filipínách a v Indonésii za přibližně 6️⃣1️⃣5️⃣ milionů eur (v přepočtu asi 14,98 miliardy korun). Kupujícím je konsorcium dceřiných společností japonské finanční skupiny Mitsubishi UFJ Financial Group - MUFG Bank, thajské Krungsri Bank a indonéského poskytovatele spotřebitelských půjček Adira, uvedla PPF.
Číst více
Lidé jsou letos při půjčování peněz před Vánocemi🎄 opatrnější než v minulých letech. Předvánoční půjčky mohou být totiž pro řadu lidí rizikem, nepůjčují si proto tolik na dárky, ale spíše si půjčují na uhrazení nezbytných výdajů. Vyplývá to z aktuální ankety ČTK mezi tuzemskými poskytovateli úvěrů.
Vítězem senátních voleb🗳️ na Aljašce se stala současná republikánská senátorka Lisa Murkowská, uvedla agentura Reuters s odvoláním na místní představitele. Porazila tak svou stranickou kolegyni Kelly Tshibakaovou, kterou podporoval bývalý republikánský prezident Donald Trump. Ve volbách do Sněmovny reprezentantů pak zvítězila demokratka Mary Peltolaová. Porazila další tři kandidáty, mimo jiné i bývalou guvernérku Sarah Palinovou.
Rakousko nebude blokovat rozšíření schengenského prostoru o Chorvatsko, píší chorvatská média.Citují přitom rakouského kancléře Karla Nehammera, který to měl říct po jednání se svým chorvatským protějškem Andrejem Plenkovičem v Záhřebu.
Všechny značky německého automobilového koncernu Volkswagen pozastavily veškeré placené aktivity na internetové síti Twitter 🐤. Uvedl to podle agentury Reuters mluvčí koncernu, jehož součástí je rovněž Škoda Auto. Koncern Volkswagen začátkem listopadu oznámil, že všem svým značkám doporučil pozastavení inzerce na Twitteru. Reagoval tak na převzetí společnosti Twitter miliardářem Elonem Muskem.