Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

sázkařský byznys - informace o tématu

Nejvíce tipující sázeli na finálový zápas mužské dvouhry, ve kterém Španěl Carlos Alcaraz porazil Srba Novaka Djokoviče

Wimbledon přitáhl sázkaře, jeden z nich vsadil balík na Djokoviče

Celkový objem sázek na letošní ročník tenisového Wimbledonu přesáhl miliardu korun. Nejvíce tipující sázeli na finálový zápas mužské dvouhry, ve kterém Španěl Carlos Alcaraz porazil Srba Novaka Djokoviče. Zájem sázkařů přilákal také úspěch české tenistky Markéty Vondroušové. Podle sázkových kanceláří, které ČTK oslovila, šlo o jednu z nejatraktivnějších událostí letošního roku. Meziročně kanceláře zaznamenaly nárůst zájmu o sázení na Wimbledon.

Přečíst článek
Reklama

News box

Dluh vládních institucí stoupl  ve druhém čtvrtletí meziročně o 357 miliardy na 3,151 bilionu korun. Míra zadlužení se zvýšila z 43,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP) na 44,3 procenta. V mezičtvrtletním srovnání se dluh zvýšil o 51,3 miliardy korun a míra zadlužení o 0,7 procentního bodu. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.
Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v září dál zhoršily, Index nákupních manažerů (PMI) vykázal ↘ hodnotu 41,7 bodu, zatímco o měsíc dříve to bylo 42,9 bodu. Úroveň 50 bodů v indexu je předělem mezi růstem a poklesem sektoru. 
Zadlužený francouzský maloobchodní řetězec Casino dokončil prodej 6️⃣1️⃣ obchodů 🛒 ve Francii maloobchodní skupině Les Mousquetaires. Oznámila to firma, ve které by podle červencové dohody o restrukturalizaci dluhu mělo získat většinový podíl konsorcium vedené českým podnikatelem Danielem Křetínským. Číst více
Růst německé ekonomiky bude v dlouhodobém horizontu brzdit nedostatek pracovních sil 👨‍🏭 a přechod k ekologičtější energetice ☀, tedy takzvaná Energiewende. Uvedl to podle agentury DPA prezident mnichovského ekonomického institutu Ifo Clemens Fuest. 
Tržby z prodeje výherních losů 💰 v Číně v srpnu meziročně vzrostly ↗ více než o polovinu, vyšplhaly se tak na letošní maximum. Někteří komentátoři na sociálních sítích tento vývoj spojují s rostoucími obavami mladých lidí ohledně vývoje ekonomiky a trhu práce.
Britský ministr obrany Grant Shapps oznámil, že vláda v Londýně uzavřela s britskými firmami smlouvy o vývoji nové útočné ponorky  v hodnotě 4️⃣ miliard liber, v přepočtu 98 miliard korun. Postavit ji hodlá společně s Austrálií, uvedla agentura DPA.
Německý mediální gigant Axel Springer se zajímá o koupi britské společnosti Telegraph Media Group, která vlastní noviny 📰 Daily Telegraph a Sunday Telegraph. Informoval o tom list Financial Times s odvoláním na zdroj obeznámený se situací. Financial Times v polovině září uvedl, že mezi zájemce o firmu Telegraph Media Group patří rovněž český miliardář Daniel Křetínský
Reklama
Reklama
Doporučujeme