Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

on-line nákupy - informace o tématu

E-shopy bojují s cash-flow, náklady na logistiku jim stouply o desetinu

Náklady na logistiku českým e-shopům na začátku letošního druhého čtvrtletí meziročně vzrostly o přibližně desetinu. Propisuje se to i do chování zákazníků, asi v polovině případů volí tu nejlevnější možnou dopravu, i když je mnohdy pomalejší. Vyplývá to z průzkumu poskytovatele odložených plateb Skip Pay, který patří pod ČSOB. Zúčastnilo se ho 121 e-shopů a uskutečnil se na přelomu dubna a května.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

News box

Čínská státní ropná a plynárenská společnost CNOOC vidí velký prostor pro energetickou 🤝 spolupráci mezi Čínou a Spojenými státy. Uvedl to podle agentury Reuters šéf podniku Chuang Jung-čang. Dodal, že firma v budoucnosti zváží společné investice s americkými partnery.
Republikáni i demokraté vedou velmi intenzivní politickou kampaň a do poslední chvíle nemusí být jasné, jak volby do amerického 🏛️ Kongresu dopadnou, míní nastupující český velvyslanec ve Spojených státech Jakub Kulhánek. V případě, že demokraté ve volbách získají většinu ve Sněmovně reprezentantů i Senátu, netypický vývoj spojený se zpochybňováním výsledků voleb neočekává.
Při povodních v Nepálu zemřelo 4️⃣6️⃣9️⃣ lidí, uvedla dnes v nové bilanci místní policie, napsaly ráno agentury Reuters a AFP. Předchozí bilance činila 389 mrtvých, tři oběti hlásila také Čína. Ve čtvrtek úřady uváděly, že v Nepálu je pohřešováno 910 lidí, z nichž většina jsou turisté, a v Číně 558 osob.
Více než jedenáct let po zřícení ✈️ letadla německých aerolinek Germanwings dnes začne v severoněmeckém Braunschweigu soud, ve kterém pozůstalí žádají odškodné od státu. Tragédii způsobil ve francouzských Alpách druhý pilot, který chtěl spáchat sebevraždu. Zahynulo 150 lidí. Podle pozůstalých stát dostatečně neprověřil kopilotův psychický stav.