Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

mimořádná daň ze zisku - informace o tématu

Italská vláda po propadu cen akcií bank mírní podmínky výběru daně

Italská vláda mírní podmínky výběru daně, tamní banky postupně umazávají ztráty

Akcie italských bank umazávaly vysoké ztráty, které zaznamenaly v úterý po překvapivém oznámení vlády, že letos jednorázově zavede 40procentní daň z mimořádných zisků bank. Řím se snaží uklidnit nervozitu, kterou svým oznámením vyvolal, argumentuje přitom nutností zachovat finanční stabilitu.

Přečíst článek
hypotéky, hra, Monopoly, mezigenerační úvěry

Lukáš Kovanda: Stát chystá nemorální zásah u hypoték. Poškodí klienty bank a přiživí bonusy bankéřů

Přečíst článek

Kovanda: ExxonMobil žaluje Evropskou unii. Fialova vláda tak může čelit lavině žalob ze strany amerických bank a fondů

Přečíst článek
Ivan Bartoš, předseda Pirátů

Piráti trvají na „válečné dani“ i pro menší banky. Zavádět ji ale nakonec chtějí až pro příští rok

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

News box

Britská nadnárodní skupina DMGT, která vlastní vydavatele listu Daily Mail, uzavřela dohodu o převzetí vydavatele konkurenčních novin The Telegraph za přibližně 5️⃣0️⃣0️⃣ milionů liber (13,75 miliardy korun). Informoval o tom server listu Financial Times, podle nějž by spojení vytvořilo jednu z nejvlivnějších pravicově orientovaných mediálních skupin v zemi.
Současný stav česko-německých vztahů ukazuje, jak velké historické zátěže lze překonat díky vzájemným 🤝 diskusím. Na dnešní výroční konferenci Česko-německého diskusního fóra v pražském Černínském paláci to řekl spolupředseda rady fóra a český velvyslanec na Slovensku Rudolf Jindrák. 

Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko udělil milost 3️⃣1️⃣ občanům Ukrajiny, kteří podle běloruských úřadů spáchali trestné činy. Informuje o tom dnes agentura TASS, podle níž je krok výsledkem dohody Lukašenka s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Krátce po propuštění z vězení vydá bývalý francouzský prezident 👴 Nicolas Sarkozy o svém třítýdenním pobytu za mřížemi knihu. Oznámil to na síti X. Kniha vyjde ještě před Vánocemi a bude se jmenovat Deník vězně.

Ukrajina by  neměla na dosah vítězství proti Rusku, ani kdyby dostávala více peněz a více zbraní. V noci na dnešek to uvedl americký viceprezident J.D. Vance. Podle něj je cílem návrhu americké dohody zastavit zabíjení a zachovat ukrajinskou suverenitu.

Republikánská politička 👩 Marjorie Taylorová Greeneová, která byla kdysi věrnou spojenkyní amerického prezidenta Donalda Trumpa, oznámila v noci na dnešek rezignaci ze Sněmovny reprezentantů. Stalo se tak po ostré kritice od Donalda Trumpa, který jí nazval zrádkyní, uvedly agentury. Spor se týká například zveřejnění dokumentů ohledně sexuálního delinkventa Jeffreyho Epsteina.

Doporučujeme