Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Asociace producentů v audiovizi - informace o tématu

Nenasytní producenti. Audiovizuální průmysl měl loni rekordní příjmy, stejně prý ale hrozí „krize“

Audiovizuální průmysl měl loni rekordní příjmy, stejně prý ale hrozí „krize“

Český audiovizuální průmysl v roce 2022 dosáhl obratu 15,4 miliardy korun, překonal tím historicky nejvyšší obrat z roku 2021, který byl zhruba 12 miliard korun. Ve svém výročním zhodnocení to uvedla Asociace producentů v audiovizi (APA). Audiovizuálnímu průmyslu v ČR ale podle producentů hrozí krize. Důvodem jsou podle asociace pozastavené filmové pobídky a případný neúspěch při jednání o novele zákona o audiovizi.

Přečíst článek
Natáčení, ilustrační foto

Filmy se v Česku točí dál. Za propadem trhu stojí zejména omezení reklam

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

News box

Léky na rakovinu pomohly AstraZeneca 💊 k lepšímu zisku, než čekal trh. Firma zároveň testuje nové onkologické přípravky a snaží se proniknout na lukrativní trh léčby obezity. Číst více
Akcie čínského výrobce čipů CXMT při debutu na akciové burze stouply o více než 500 procent. Firma se tak stala největším čínskou společností podle tržní kapitalizace.  Číst více
Blížící se jev nazývaný super El Niňo ⛈ pravděpodobně způsobí postiženým africkým zemím celkové škody ve výši deset až 20 miliard dolarů 💲 (zhruba 212 až 423 miliard korun) a vyvolá masovou migraci z nejvíce zasažených oblastí. Agentuře Reuters to sdělil přední klimatolog Africké rozvojové banky (AfDB) Anthony Nyong.

Ceny ropy 🛢 zahájily týden výrazným poklesem 📉. Přerušení amerických úderů na Írán vyvolalo naděje na diplomatické řešení konfliktu na Blízkém východě, píše agentura Reuters. Severomořská ropa Brent vykazuje pokles o šest procent a pohybuje se v blízkosti 92 dolarů za barel. Podobně ztrácí také americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI), která se obchoduje v blízkosti 84 dolarů za barel.