Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

základní školy - informace o tématu

Střelba ve Finsku

Tragické ráno na základní škole ve Finsku. Na své spolužáky střílel dvanáctiletý chlapec

Jeden dvanáctiletý žák zemřel a další dva utrpěli vážná zranění při střelbě ve škole ve finském městě Vantaa, které leží nedaleko metropole Helsinky. Podezřelý, kterému je rovněž 12 let, byl zadržen. Po nikom dalším policisté v tuto chvíli nepátrají.

Přečíst článek

Stanislav Šulc: Plánování je v Česku sprosté slovo. Teď na to dojedou „Husákova vnoučata“

Přečíst článek
Reklama

News box

Tropická ⛈️ bouře jménem Alberto se dnes přehnala jihozápadem Mexického zálivu. Mexické úřady hlásí tři oběti silných dešťů, informuje agentura AP. Jedná se o první bouři z letošní hurikánové sezóny, která má být podle meteorologů velmi rušná.
Osmnáctimilionový Ekvádor zasáhl ve středu celostátní výpadek ⚡ proudu, který způsobil chaos v odpolední dopravní špičce. Vláda vysvětlila několikahodinový blackout poruchou přenosové sítě, do jejíž modernizace předchozí vedení země neinvestovalo, informovaly tiskové agentury.
Dohoda mezi Ruskem a Severní Koreou podepsaná ve středu stanovuje, že obě země bezodkladně vynaloží všechny dostupné vojenské prostředky na 🤝 pomoc partnerovi v případě války. Podle agentur Reuters a AP to dnes uvedl Pchjongjang ve svém prvním vyjádření po jednání ruského prezidenta Vladimira Putina se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem. 
Kanada se rozhodla zařadit íránské revoluční gardy na 📜 seznam teroristických organizací. Oznámil to ve středu kanadský ministr pro veřejnou bezpečnost. Tento krok umožní Ottawě zmrazit majetek elitních jednotek teokratického režimu či soudně stíhat jejich členy, uvedla agentura AFP.
Reklama
Reklama
Doporučujeme