Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Městský soud v Praze - informace o tématu

České dráhy od 10. prosince kvůli inflaci zdraží jízdné o 9,5 procenta

Jančura u soudu neuspěl. České dráhy nemusí státu vracet miliardy za převod majetku

České dráhy nebudou muset státu vracet sedm miliard korun, které dostaly v roce 2008 za převod části svého majetku v hodnotě téměř 12 miliard korun na tehdejší Správu železniční dopravní cesty, nynější Správu železnic, rozhodl Městský soud v Praze. Proti rozhodnutí se RegioJet může odvolat do 15 dní k Vrchnímu soudu. Případ se k pražskému Městskému soudu vrátil na základě úspěšného dovolání soukromých dopravců RegioJet a Student Agency, podle kterých šlo o nedovolenou státní podporu a nekalou soutěž.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

News box

Americký prezident 👴 Donald Trump oznámil, že republikáni uspořádají v září v Dallasu mimořádný celonárodní sjezd s cílem mobilizovat voliče před listopadovými volbami do Kongresu, které se konají zhruba v polovině prezidentova mandátu. Konání stranického sjezdu v tomto období je neobvyklé, neboť velké nominační sjezdy republikáni i demokraté běžně pořádají pouze v roce prezidentských voleb.
Zástupci Íránu se v nejbližších dnech  nesetkají s vysoce postavenými představiteli Spojených států, kteří v úterý přiletěli na jednání do katarského Dauhá. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na íránské ministerstvo zahraničí. Katar mezitím v úterý večer uvedl, že bude pokračovat v roli prostředníka ve vyjednávání mezi USA a Íránem.
V Evropské unii začíná platit clo na balíčky ze třetích zemí v hodnotě do 1️⃣5️⃣0️⃣ eur (zhruba 3600 korun). Vztahovat se bude například na zásilky ze Spojených států a Švýcarska, postihne ale především ty, které se Evropané objednávají u čínských internetových prodejců, jako je Shein, Temu nebo AliExpress. Nově se za každý doručený výrobek budou platit tři eura (zhruba 73 korun).