Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Karina Kubelková - informace o tématu

Získat hypotéku má být od ledna snazší. ČNB ruší další klíčový limit

Bankovní rada České národní banky (ČNB) ve středu zmírnila pravidla pro poskytování hypoték. Od ledna už banky nebudou muset uplatňovat limit maximální výše celkového dluhu žadatele vůči jeho ročnímu příjmu, takzvaný ukazatel DTI. V platnosti nadále zůstává maximální poměr výše hypotečního úvěru vůči hodnotě zastavené nemovitosti, uvedla členka bankovní rady Karina Kubelková. Centrální bankéři také oznámili, že finanční sektor v ČR zůstává podle zátěžových testů odolný i vůči zhoršenému ekonomickému vývoji. A ponechali sazbu na ochranu úvěrového trhu na dvou procentech.

Přečíst článek

Lukáš Kovanda: Holubičí nálet se nekoná. Noví členové rady ČNB jsou hlavně pragmatici

Přečíst článek
Reklama

News box

Tropická ⛈️ bouře jménem Alberto se dnes přehnala jihozápadem Mexického zálivu. Mexické úřady hlásí tři oběti silných dešťů, informuje agentura AP. Jedná se o první bouři z letošní hurikánové sezóny, která má být podle meteorologů velmi rušná.
Osmnáctimilionový Ekvádor zasáhl ve středu celostátní výpadek ⚡ proudu, který způsobil chaos v odpolední dopravní špičce. Vláda vysvětlila několikahodinový blackout poruchou přenosové sítě, do jejíž modernizace předchozí vedení země neinvestovalo, informovaly tiskové agentury.
Dohoda mezi Ruskem a Severní Koreou podepsaná ve středu stanovuje, že obě země bezodkladně vynaloží všechny dostupné vojenské prostředky na 🤝 pomoc partnerovi v případě války. Podle agentur Reuters a AP to dnes uvedl Pchjongjang ve svém prvním vyjádření po jednání ruského prezidenta Vladimira Putina se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem. 
Kanada se rozhodla zařadit íránské revoluční gardy na 📜 seznam teroristických organizací. Oznámil to ve středu kanadský ministr pro veřejnou bezpečnost. Tento krok umožní Ottawě zmrazit majetek elitních jednotek teokratického režimu či soudně stíhat jejich členy, uvedla agentura AFP.
Reklama
Reklama
Doporučujeme