Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Expo 2025 - informace o tématu

Robot Expedice z Prahy do Ósaky

Na Expo do Japonska vyrazily historické vozy. Škodovky či Tatry čeká 16 tisíc kilometrů

Výprava sedmi historických vozidel na výstavu EXPO 2025 v japonské Ósace vyjela od Pražského hradu. Kolonu odstartoval prezident Petr Pavel s velvyslanci některých zemí, kterými budou auta projíždět. Robot Expedice z Prahy do Ósaky je inspirovaná legendární výpravou Sakura 1970, při níž čtveřice mladých Čechů dorazila stopem a pěšky na první EXPO do Ósaky v roce 1970. Výpravu historických a doprovodných aut čeká asi 16 tisíc kilometrů, v Ósace by se měla představit při Českém národním dnu, který se uskuteční 24. července.

Přečíst článek
Český dům pro Expo 2025 v Japonsku

Český dům pro japonské Expo se prodraží o 92 milionů. Nebyl zabezpečen proti zemětřesení

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

News box

Hasiči pokračují v likvidaci 🔥 požáru v Českém Švýcarsku, který vypukl v sobotu odpoledne. Noc na dnešek byla z jejich pohledu klidná, pomocí dronů a kamer vyhledávali skrytá ohniska. Nadále budou v boji s ohněm pomáhat vrtulníky. Počet hasičů se po pondělní lokalizaci, která znamená, že se požár dál nešíří, snížil o třetinu na 370.
Představenstvo 🏥 Oblastní nemocnice Příbram dnes bude na mimořádném zasedání jednat o odvolání předsedy představenstva Stanislava Holobrady. Dosavadní ředitel krajské nemocnice je obviněný v kauze manipulace veřejných zakázek. Národní centrála proti organizovanému zločinu stíhá po zásahu v nemocnici z minulého úterý šest lidí a tři právnické osoby.
Tchaj-wan má právo navazovat vztahy se světem a tlaku neustoupí. Po návratu ze Svazijska to dnes podle agentury Reuters prohlásil tchajwanský prezident 👨 Laj Čching-te. Cestu do Svazijska mu zkomplikovala Čína, kvůli které Lajovi několik afrických zemí zakázala přelet. Čína považuje Tchaj-wan za svou vzbouřenou provincii.
Výbuch v továrně na zábavní pyrotechniku v jihočínské provincii Chu-nan zabil nejméně 2️⃣1️⃣ lidí a dalších 61 zranil. V noci na dnešek o tom informovala agentura Reuters. Čínský prezident Si Ťin-pching vyzval úřady, aby událost důkladně vyšetřily.
Doporučujeme