Ze stáje u Roudnice nad Labem na Litoměřicku neznámý pachatel ukradl anglického plnokrevníka, jehož hodnota je bezmála 400 tisíc korun. Uvedla to policie, která při pátrání žádá o pomoc veřejnost. Kůň byl podle policejní mluvčí Pavly Kofrové ustájen v Krabčicích. Podle serveru Jezdci.cz patří ukradený kůň čečenskému vůdci Ramzanu Kadyrovovi.
Po výbuchu 🔥 mezi kotvišti dnes ománský terminál Míná al-Fahal pozastavil nakládání ropy, píše agentura Reuters s odvoláním na dva zdroje obeznámené se situací. Výbuch připisovaný dronovému útoku byl zaznamenán mezi dvěma nakládacími bójemi, které slouží k propojení podmořských rozvodů se supertankery.
Rusko a Uzbekistán zahájily ve čtvrtek výstavbu jaderné ☢ elektrárny v uzbeckém Džizaku. Podle agentury Reuters to oznámil Kreml. Je to podle něj první atomová elektrárna ve Střední Asii. Elektrárna, kterou staví ruská státní společnost Rosatom, má pokrýt přibližně 15 procent spotřeby elektřiny v zemi.
Americký prezident Donald Trump tvrdí, že Vladimir Putin i Volodymyr Zelenskyj přistoupí na kompromisy, které navrhl. Podrobnosti k mírového řešení války na Ukrajině ale neupřesnil. Za ideální ale označil možnost osobního setkání Putina se Zelenským.
Číst více