Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Boris Pistorius - informace o tématu

Izraelský ministr obrany Joav Galant

Největší zbrojní zakázka v dějinách Izraele, země dodá Německu systémy Arrow-3

Německo od Izraele koupí protivzdušné systémy Arrow-3. Dohodu dnes v Berlíně podepsali německý ministr obrany Boris Pistorius a jeho izraelský protějšek Joav Galant, píše agentura Reuters. Transakce v hodnotě bezmála čtyř miliard eur, což je v přepočtu skoro 100 miliard korun, je podle Galanta největší zahraniční zakázkou pro zbrojní průmysl v dějinách Izraele.

Přečíst článek
Reklama

News box

Francouzská technologická firma Atos ukončila jednání se společností EP Equity Investment (EPEI) českého podnikatele Daniela Křetínského ohledně převzetí své ztrátové konzultační divize Tech Foundations. Atos dnes oznámil, že se s Křetínským nedohodli. Podle agentury Reuters jde o první velký neúspěch Křetínského ve Francii, kde má za sebou řadu akvizic. Číst více
Joe Biden a Donald Trump s přehledem vyhráli úterní primárky 🗳 svých stran v Michiganu. Vyplývá to z odhadů, o nichž informují agentury AP a Reuters. Současný demokratický prezident a jeho republikánský předchůdce se stejně jako před čtyřmi lety podle všeho v listopadu znovu utkají v prezidentských volbách.
Krajský soud ⚖ v Ostravě dnes bude jednat o všeobecném moratoriu, které chrání před věřiteli huť Liberty Ostrava. Firma má už delší dobu problém platit své závazky. Pokud by soud moratorium zrušil, věřitelé by na huť mohli začít podávat insolvenční návrhy. Jednání bude neveřejné.
Francouzská společnost Lagardère dostala nabídku 💶 od luxusního impéria LVMH, které od ní chce koupit týdeník Paris Match. S odvoláním na oznámení mediální společnosti o tom informovala agentura Reuters. Firma Lagardère neuvedla, kolik skupina LVMH za týdeník nabídla. Návrh nicméně označila za "docela významný". Číst více
Reklama
Reklama
Doporučujeme