Kam zajít, co ochutnat a co stojí za pozornost

Odebírat newsletter

bezemisní ekonomika - informace o tématu

V Londýně začalo platit rozšíření nízkoemisní zóny (ULEZ) na prakticky celé hlavní město navzdory kritikům, podle kterých opatření zhorší krizi rostoucích životních nákladů, napsala agentura Reuters. Vjezd do zóny je zatížen denním poplatkem 12,50 liber (352 korun) pro vozidla, která nesplňují přísné emisní požadavky.

Londýn přitvrdil. Do celého města mohou starší auta jen za ekologický poplatek

Na téměř celý Londýn zahrnující i okrajové oblasti, kde žije přes pět milionů lidí, se dnes rozšířila zóna, do níž budou mít vjezd povolena auta nesplňující emisní podmínky pouze za poplatek. Další zpřísnění snah o bezemisní město na Temži vyvolalo kritiku, podle níž to sníží životní úroveň Londýňanů.

Přečíst článek
Německá vláda zvýšila sumu ve fondu na přechod k bezemisní ekonomice. Teď je tam přes pět bilionů korun

Němci si udělají vlastní Green Deal. Na výměnu kotlů a výrobu čipů dají pět bilionů korun

Přečíst článek

Investice českých firem do ESG: V průměru vydají 27 milionů v průběhu pěti let

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

News box

Americký prezident Donald Trump v pátek pohrozil, že uvalí 100procentní clo na veškeré zboží ze zemí, které zavedou daň z digitálních služeb na firmy z USA. Nové clo by nahradilo veškeré obchodní smlouvy s USA, napsal Trump v příspěvku na své sociální síti Truth Social.  Číst více
Automobilka Tatra Trucks chce, aby Evropská komise, respektive její Generální ředitelství pro hospodářskou soutěž, důkladně přezkoumala 👁 vstup společnosti STV Invest do její vlastnické struktury. Obává se poškození automobilky vůči konkurenci.  Číst více