Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

45: Jana Sedlmajerová: Štěstí je volba. Běž, dívej se a ciť, něco se vždy stane.

Jaké je motto Jany Sedlmajerové? Proč je nutné si odpovídat na otázku "proč se mi to děje"? Proč Sedlmajerová napsala knihu Detektivka mého života? Proč je podle ní důležitý boží řád? Jak vnímá rozdíly mezi dřívější a současnou televizní tvorbou? 
Zpět na všechny epizody

News box

Skanska začala v pražských Radlicích stavět bytový projekt D.O.K. za 1,6 miliardy korun. Jeho součástí bude kromě dvou dalších bytových budov také stavba Dřevák, která bude po dokončení dosud největší bytovou dřevostavbou v Česku. Výstavba projektu bude dokončena v roce 2027, bude v něm 177 bytů. Číst více

Stát posedmé nabízí k prodeji pražský zámek Veleslavín. Vyvolávací cena je 299 milionů korun, stejně jako v červnu. Předchozích šest pokusů prodat zámek nebylo úspěšných, do žádné se nikdo nepřihlásil.

Číst více
Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového 🌐 prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard korun), píše agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Google se k nabídce zatím nevyjádřil. Číst více
Před pátečním setkáním amerického prezidenta Donalda Trumpa s ruským prezidentem Vladimirem Putinem na Aljašce budou dnes evropští premiéři a prezidenti hledat společnou řeč s Trumpem a jeho týmem. Na pozvání německého kancléře Friedricha Merze se bude konat hned několik videokonferencí.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyloučil stažení ukrajinské armády z Donbasu v rámci případné mírové dohody s Rusy, protože by to Kyjev připravilo o obranné linie a otevřelo Moskvě cestu k dalším útokům. Napsaly to agentury Reuters a AFP.
Doporučujeme