Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

news box

Pražská burza dnes zavřela nejvýše od konce dubna 2010. Index PX zpevnil o 0,66 procenta na 1283,64 bodu. Téměř 2,5 procenta přidaly akcie energetické společnosti ČEZ, silně rostly také cenné papíry Komerční banky a Monety Money Bank. 
Koruna opět oslabila. Vůči euru česká měna klesla ve srovnání s pondělním závěrem o dva haléře na 25,46 koruny za euro. K dolaru si pohoršila o 14 haléřů na 21,72 koruny za dolar.
Americký dolar posiluje. Těží z poklesu zájmu investorů o rizikovější aktiva, za kterým stojí zejména vývoj v Afghánistánu a pokračující šíření koronavirové mutace delta. Euro vykazovalo vůči dolaru pokles o asi půl procenta na 1,1720 dolaru.

HDP Maďarska se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšil o 17,9 procenta po poklesu 2,1 procenta v prvním kvartálu, uvedl maďarský statistický úřad. 

Tempo růstu průmyslové výroby v USA v červenci meziměsíčně zrychlilo na 0,9 z 0,4 procenta. Přispěl k tomu růst výroby aut.

Walmart, který je největším maloobchodním řetězcem světa, zvýšil ve druhém čtvrtletí provozní zisk o 21,4 procenta na 7,4 miliardy dolarů (160 miliard korun). Výhled růstu celoročních tržeb z amerických obchodů, které jsou otevřené nejméně rok, řetězec zvýšil na pět až šest procent.

Přední evropský výrobce pianin a klavírů Petrof Hradec Králové loni utrpěl kvůli pandemii pokles tržeb o 18 procent na 255 milionů korun. Zisk podniku loni klesl na 9,9 milionu korun z předloňských 11,2 milionu korun.

HlídacíPes.org: Finančník Pavol Krúpa je vinen tím, že proti miliardáři Zdeňku Bakalovi organizoval akce s cílem jej poškodit a očernit a za ukončení nátlaku požadoval výpalné ve výši 23 milionů korun. Ve svém vediktu z 10. srpna to konstatoval americký federální soud v Jižní Karolíně, kde Bakala na Krúpu podal už v roce 2018 trestní oznámení.
Firma Mafra loni vykázala ztrátu 868 milionů korun proti předchozímu zisku 15 milionů. Celkový obrat klesl o půl miliardy na 2,66 miliardy korun. Číst více

Stavební firma Hochtief CZ se z předloňské ztráty 78,9 milionu korun dostala loni do čistého zisku 89,6 milionu. Obrat společnosti meziročně vzrostl o 29 procent na 7,5 miliardy korun.

Doporučujeme