Kam zajít, co ochutnat a co stojí za pozornost

Odebírat newsletter

zálohy na energie - informace o tématu

Regulovaná část elektřiny pro domácnosti vzroste meziročně o 71 procent

Češi tápou v energiích: čtvrtina nerozumí základům, polovina věří mýtům

Až čtvrtina Čechů má nízkou energetickou gramotnost a v základních otázkách kolem energií tápe. Nejčastěji nerozumí fungování záloh, cenám nebo rozdělení plateb. Vyplývá to z průzkumu společnosti epet, který zkoumal znalosti i praktické dovednosti domácností.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

News box

V tropických dnech vyhledávají Češi v obchodech klimatizace, ventilátory, led nebo bazény a příslušenství do nich. Vyplývá to z vyjádření prodejců. Jejich prodej se v některých případech až sedmkrát zvýšil. Tento víkend se má maximální naměřená teplota přiblížit, nebo i překonat 4️⃣1️⃣ stupňů Celsia.
Prodeje energetických nápojů v ČR v posledních letech podle obchodníků 📈 rostou. Potvrzují to i data Svazu výrobců nealkoholických nápojů, podle kterého loni tvořily energetické nápoje čtyři procenta z celkového trhu s nealkoholickými nápoji. Před pěti lety tvořily tři procenta trhu. Většinu hodnoty prodejů představují značkové energetické nápoje, kupují je ale zejména lidé ve věku 25 až 35 let.
Americký prezident Donald Trump hodlá do funkce ředitele Úřadu pro imigraci a cla (ICE) jmenovat 👨 Lance Schroyera. Trump to oznámil na své sociální síti Truth Social.