Reklama

restituce - informace o tématu

Češi jsou pro dohodu s Lichtenštejny, vyplývá z průzkumu

Pětatřicet procent obyvatel, na které se obrátila výzkumná agentura Ipsos, ví o sporu, který vede stát s knížecím rodem. Pro mimosoudní smír jsou 43 procenta respondentů, 46 procentům přijde dohoda výhodná. Hlavním argumentem zastánců soudního řešení je obava z prolomení Benešových dekretů.

Přečíst článek

Ve sporu o zámky za miliardy nabízejí Lichtenštejnové mimosoudní dohodu

Přečíst článek

Zámek Opočno přijde o tisíce předmětů. Colloredo-Mansfeldové vyhráli soud o stovky milionů korun

Přečíst článek
Reklama

News box

Čína chce letos 📈 zvýšit výdaje na obranu o 7,2 procenta proti loňskému roku. Cíl pro růst hrubého domácího produktu (HDP) si Peking stanovil na pět procent, což je stejný cíl jako loni a nižší v porovnání s předchozími lety. S odkazem na dokumenty, které má schválit dnes zahájené jednání čínského parlamentu, o tom informovaly agentury Reurers a AFP.
Miliony voličů napříč Spojenými státy se dnes zapojí do výběru republikánského a demokratického kandidáta pro listopadové prezidentské volby. Během takzvaného superúterý se konají primárky nebo stranická volební shromáždění v 1️⃣6️⃣ různých státech.
Ve Sbírce zákonů má dnes vyjít nařízení vlády, které řadí psychoaktivní látky HHC, HHC-O a THCP na 📜 seznam zakázaných látek. Řekl to mluvčí ministerstva zdravotnictví (MZd) Ondřej Jakob. Zákaz začne platit dnem následujícím po zveřejnění ve sbírce, tedy ve středu.
Reklama
Reklama
Doporučujeme