Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Organizace OSN pro výživu a zemědělství - informace o tématu

Ceny potravin žene nahoru i stoupající cena obilí ve světě.

Jídlo zdražilo nejvíce za deset let. Špatná zpráva pro chudé země

Sklizeň poškozená nepříznivým počasím, vyšší přepravní sazby, nedostatek pracovníků, energetická krize a náklady na hnojiva. To jsou příčiny toho, že v listopadu podle Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) světové ceny potravin vystoupaly na desetileté maximum. Špatná zpráva je to zejména pro chudé africké a další země bojující s hladem.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

News box

Česko si loni 📈 polepšilo v celosvětovém žebříčku vnímání korupce. Umístilo se na 39. místě, zatímco předloni bylo 46. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila mezinárodní organizace Transparency International. Pohoršilo si naopak Slovensko, které se v roce 2024 umístilo na 59. místě a loni až 61.
Německé malé a střední podniky se v důsledku amerických cel čím dál více ☝️ zaměřují na domácí trh. Zároveň se kvůli obavám z nadměrné závislosti na Číně snaží diverzifikovat své dodavatelské řetězce. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky zveřejnila společnost DZ Bank.
Americký ministr zahraničí 👨 Marco Rubio, který se tento týden zúčastní Mnichovské bezpečnostní konference, odcestuje z bavorské metropole na Slovensko a poté do Maďarska. Informovala o tom dnes agentura Reuters. V Bratislavě, kde se v neděli 15. února setká s vládními představiteli, bude jednat o bezpečnosti a také o jaderné energetice.
Doporučujeme