Reklama

Nordgold - informace o tématu

Nordgold, zlato, těžba zlata, Rusko,

Zlato je vysoko, Nordgold toho využije. Chystá se na burzy v Moskvě a Londýně

Ruský těžař zlata Nordgold plánuje uvést své akcie na burzy v Moskvě a Londýně. Podle listu Financial Times (FT) se tak podnik snaží využít obnoveného růstu ceny zlata. Nordgold, který ovládá rodina ruského oligarchy Alexeje Mordašova, má v plánu vyplácet i dividendy. Firma má aktivity v Rusku, Kazachstánu a ve východní Africe, připomněla agentura Bloomberg.

Přečíst článek
Reklama

News box

Studie: V ČR se průměrně spotřebuje podle odhadů zhruba 50 milionů jednorázových plastů využívaných jako obaly pro rychlé občerstvení a 340 milionů kelímků🥤 na kávu. Spotřeba plastových zátek, víček a dalších uzávěrů se pohybuje okolo 25 milionů kilogramů za rok.
Reuters: Kuba pošle 497 lékařů👩‍⚕️ s různými specializacemi do italské Kalábrie, kde je jich nedostatek. Výpomoc je součástí širšího programu, který posílá zdravotníky👨‍⚕️ z komunistického ostrova do zahraničí. Za pandemie covidu-19😷 působili ve 40 zemích.
Reuters: Španělská elektrárenská společnost💡 Iberdrola hodlá přestat dodávat elektřinu tisícům francouzských maloobchodních zákazníků🏚. Zdůvodňuje to prudkým nárůstem cen⬆ a vyzývá zákazníky k přechodu k jinému dodavateli.
Reklama
Reklama
Doporučujeme