Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Levit - informace o tématu

Výrobce kol Olpran zainvestuje do svého rivala v úpadku

Věřitelé společnost BP Lumen z Úpice na Trutnovsku, která je výrobcem kol Levit, na středečním jednání na hradeckém krajském soudu schválili řešení úpadku firmy reorganizací. Strategickým partnerem a investorem v úpické firmě by měl být olomoucký výrobce kol Olpran, oznámili zástupci společnosti v úpadku. Firma BP Lumen má přes 90 věřitelů, kteří po ní požadují asi 830 milionů korun. Největším věřitelem je Česká spořitelna.

Přečíst článek
Reklama

News box

Solární ⚡⚡⚡energetika v Česku nabrala v posledních pěti letech raketové tempo. Zatímco v roce 2019 bylo připojeno mírně přes 3400 nových elektráren, loni už to bylo téměř 83 tisíc. Ještě výrazněji rostou investice do zařízení - ty loni činily téměř 45 miliard korun, přičemž před pěti lety nepřekonaly ani miliardu korun. Vyplývá to z dat distributorů a oborových organizací. Na konci loňského roku bylo v ČR připojeno přes 167 tisíc fotovoltaických elektráren. 
Češi v současnosti za internetovou📺📺📺 televizi platí v průměru okolo 443 korun měsíčně, což je o 20 procent více než před dvěma roky. Ve srovnání s rokem 2022 zvýšily ceny firmy Skylink, Vodafone a O2, operátoři T-Mobile a Telly nezvyšovali cenu ani u jednoho ze svých tarifů. Vyplývá to z údajů pěti největších poskytovatelů IP TV.
Reklama
Reklama
Doporučujeme