Reklama

glutathion - informace o tématu

Chřest, zdravá strava

Biohacking: "Mistr antioxidant", který předpoví délku našeho života

Experti zabývající se dlouhověkostí tvrdí, že je pro naše zdraví tak klíčový, že hladina glutathionu v našich buňkách se stává předpovědí délky života. Jeho produkci lze ale podpořit správnou stravou a vhodně zvolenými doplňky stravy.

Přečíst článek
Reklama

News box

Evropský parlament by mohl v době chystaného maďarského předsednictví výrazně omezit spolupráci na přijímání norem s členskými státy EU. Tvrdí to europoslanci připravující rezoluci, v níž se ve čtvrtek chystají vyzvat k odebrání předsednické role v Radě EU Maďarsku🟥⬜🟩. Budapešť by podle nich neměla ve druhé polovině příštího roku reprezentovat členské země kvůli problémům maďarské vlády s právním státem a jejímu rezervovanému postoji k podpoře Ukrajiny🟦🟨. Někteří maďarští zástupci v EP tuto snahu označují za porušování unijních pravidel.
Francouzská společnost Framatome bude dodávat jaderné☢ palivo Slovensku, aby snížila jeho závislost na Rusku. Vyplývá to podle agentury AFP z memoranda o porozumění, které během dnešní návštěvy francouzského prezidenta Emmanuela Macrona v Bratislavě podepsala společnost Framatome s firmou Slovenské elektrárne (SE). Číst více
Živnostníkům a firmám s dluhy na sociálních odvodech, kteří je uhradí do konce letošního listopadu, stát odpustí penále, úroky z prodlení a náklady na vymáhání dluhů. Počítá s tím zákon, který schválil Senát hlasy 5️⃣8️⃣ ze 67 přítomných členů. Normu nyní dostane k podpisu prezident. Senát má ještě schvalovat podobnou úpravu, který se týká dluhů na daních. Úpravy, které ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka nazval „milostivým podzimem", mají pomoci lidem s oddlužením.

Nový prezident Hospodářské komory ČR (HK ČR) Zdeněk Zajíček oznámil, že rezignuje na post místopředsedy ODS. S aktivní politikou chce skončit, řekl na podvečerní tiskové konferenci. Rezignace podle něj začne platit k dnešní půlnoci. To, že z postu místopředsedy ODS v případě zvolení prezidentem HK ČR odstoupí, Zajíček avizoval už dříve. V současné době je mimo jiné také zastupitelem hlavního města Prahy nebo poradcem premiéra Petra Fialy (ODS) pro digitalizaci a eGovernment. Všechny tyto funkce se Zajíček rozhodl zastávat i nadále. 

Ukrajinská státní plynárenská společnost Naftogaz se dohodla s investory na restrukturalizaci eurobondů splatných v letech 2022 a 2026. Přiblížila se tak k ukončení několik měsíců trvající platební neschopnosti. Oznámil to generální ředitel Oleksij Černyšov.
Koruna dnes znovu oslabila k euru, a to o čtyři haléře na 2️⃣3️⃣,7️⃣5️⃣ koruny za euro💶. Slabší byla naposledy na začátku minulého týdne. Vůči dolaru💲 si pak česká měna ve srovnání s úterním závěrem pohoršila o 18 haléřů. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 2️⃣2️⃣,2️⃣8️⃣ koruny za dolar.

Pražská burza počtvrté v řadě oslabila. Index PX dnes klesl📉 o 0️⃣,1️⃣7️⃣ procenta na 1296,67 bodu. Je tak nejslabší od konce letošního března. K oslabení burzy opět přispělo hlavně zlevnění akcií energetické⚡ firmy ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy. Cenné papíry ČEZ zlevnily o 1,63 procenta na 998,50 koruny, což je jejich nejnižší cena od začátku března.

Škoda Auto chce ještě v letošním roce umožnit placení za palivo u čerpacích stanic⛽ přímo z displeje umístěného ve voze🚘. V současnosti jedná s velkými sítěmi, jako je OMV, Benzina nebo MOL, ale i menšími provozovateli o spolupráci. Na tiskové konferenci to uvedl Jaroslav Pelant ze společnosti Škoda X, na kterou se přejmenovala Škoda DigiLab.

Číst více
Ceny ropy dnes pokračují v poklesu. Dolů je tlačí silnější kurz amerického dolaru a slabé údaje o čínské ekonomice. Severomořská ropa Brent kolem 16:30 SELČ ztrácela zhruba 1,3 procenta na 7️⃣2️⃣,6️⃣0️⃣ dolaru za barel🛢. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o 1,4 procenta na 6️⃣8️⃣,5️⃣0️⃣ dolaru za barel🛢. V úterý se cena Brentu i WTI propadla o více než čtyři procenta.

Lídr republikánské většiny v americké Sněmovně reprezentantů Kevin McCarthy očekává, že kompromisní návrh o dluhovém stropu a úpravě vládních výdajů bude schválen. Řekl to několik hodin před očekávaným hlasováním kongresmanů, které může USA přiblížit k zažehnání hrozby platební neschopnosti. McCarthy a americký prezident Joe Biden se po víkendové dohodě snaží pro návrh zajistit potřebnou podporu v Kongresu.

Reklama
Reklama
Doporučujeme