Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

Evropská rozvojová banka - informace o tématu

S přípravou trati z Prahy na letiště pomůže evropská rozvojová banka

Pod dohledem Bruselu. S přípravou trati z Prahy na letiště pomůže evropská rozvojová banka

Evropská banka pro rekonstrukci a rozvoj bude radit Správě železnic při přípravě modernizace železniční trati z Prahy na Letiště Václava Havla a na Kladno formou PPP projektu, tedy spolupráce veřejného a soukromého sektoru. Správa železnic dále uvedla, že obě strany podepsaly smlouvu na poradenské služby, na základě kterých banka připraví podklady k veřejné zakázce na koncesionáře stavby.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

News box

Válka na Blízkém východě a prudký růst cen ropy hrozí podle analýzy agentury Bloomberg novou vlnou globální inflace, což by se mohlo negativně podepsat na hospodářském 📈 růstu. V nejhorším scénáři by dlouhodobé uzavření Hormuzského průlivu mohlo zvýšit ceny ropy o 80 procent oproti předválečné úrovni na zhruba 108 dolarů za barel.
Ani na třetí pokus se nezdařil start japonské komerční 🚀 rakety Kairos. Záhy po dnešním startu byl let ukončen, oznámila společnost Space One, která se chce stát první soukromou japonskou firmou schopnou vynést družici na oběžnou dráhu.
Zatím nic nenasvědčuje novým trojstranným rozhovorům o Ukrajině. Řekl v pravidelném večerním videoproslovu ukrajinský prezident 👨 Volodymyr Zelenskyj. Nové rozhovory podle něj neumožňuje nynější situace na Blízkém východě. 
Doporučujeme