Oběd nad Prahou je zážitek. Levné to však není
EnjoyPo roce se do Prahy na dva víkendy vrátila Dinner in the sky. A u toho jsme nemohli chybět. Jak se jí ve výšce 45 metrů?
Po roce se do Prahy na dva víkendy vrátila Dinner in the sky. A u toho jsme nemohli chybět. Jak se jí ve výšce 45 metrů?
Raiffeisenbank v Česku za tři čtvrtletí letošního roku meziročně 📈 stoupl čistý zisk o 57 procent na 7,84 miliardy korun. Aktiva banky vzrostla o 13 procent na 866 miliard korun. Ostatním velkým bankám letos zisky rovněž rostly.
Britská těžební společnost Shell 📈 zvýšila ve třetím čtvrtletí zisk meziročně o 24 procent na 5,32 miliardy dolarů (111,2 miliardy korun). Od začátku roku se jí daří zlepšovat marže i objem prodeje. Firma v dnešní výsledkové zprávě také uvedla, že zahájí nový program odkupu svých akcií.
Česká ekonomika v letošním třetím čtvrtletí meziročně 📈 vzrostla o 2,7 procenta. Mezičtvrtletně byl hrubý domácí produkt (HDP) vyšší o 0,7 procenta. Vyplývá to ze zveřejněného předběžného odhadu Českého statistického úřadu. Analytici většinou očekávali nižší růst HDP.
Čína a USA by se měly ☝ vyvarovat začarovaného kruhu vzájemných odvetných opatření, řekl po setkání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem čínský prezident Si Ťin-pching. Informovala o tom oficiální tisková agentura Nová Čína, kterou citovala agentura Reuters.
Německá automobilová skupina Volkswagen v prvních devíti měsících roku hospodařila s provozním ziskem 5,4 miliardy eur (131,6 miliardy korun), což je meziroční 📉 pokles o 58 procent. Prodej aut největší automobilka v Evropě zvýšila meziročně o 1,8 procenta na 6,6 milionu automobilů.
Americká společnost OpenAI si připravuje půdu pro primární veřejnou nabídku akcií, která by mohla tuto firmu ocenit až na 1️⃣ bilion dolarů (21 bilionů korun). S odvoláním na tři osoby obeznámené s touto záležitostí to dnes napsala agentura Reuters, podle níž by šlo o jeden z největších vstupů na burzu všech dob. OpenAI vyvinula populární chatovací systém ChatGPT založený na umělé inteligenci.
Předčasné nizozemské parlamentní volby 🥇 vyhrála podle odhadů středově-liberální strana D66, informují agentura Reuters a nizozemská média. Druhá v dnešním hlasování zřejmě skončila protiimigrační Strana pro svobodu (PVV) krajně pravicového politika Geerta Wilderse, které předvolební průzkumy přisuzovaly největší šance na vítězství. Ostatní hlavní politické strany ale už předem s protiislámským politikem vyloučily jakoukoli spolupráci.