Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

Asijská rozvojová banka - informace o tématu

Peking

Bod zvratu? Poprvé za 30 let porostou mladé ekonomiky v Asii rychleji než Čína

Mladé trhy v Asii letos poprvé za více než 30 let porostou rychleji než Čína. Ve svém nejnovějším výhledu to uvádí Asijská rozvojová banka (ADB). Navzdory známkám oživení ale snížila prognózu růstu hrubého domácího produktu (HDP) pro ekonomiky regionu, hlavně kvůli dlouhodobé politice nulové tolerance nemoci COVID-19 v Číně.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

News box

V prvním kole přijímacích zkoušek 🧑‍🏫🧑‍🏫🧑‍🏫 na střední školy uspělo 93,3 procenta žáků, kteří se hlásili z devátých tříd základních škol. Je to podobně jako loni, kdy jich podle aktualizovaných dat bylo 92,9 procenta, informovala o tom státní organizace Cermat. 
V Kladně hořelo v pekárnách v ulici U Kožovy hory, oheň zasáhl technologie. 🚒🚒🚒 Škoda je odhadnutá na 100 milionů korun. Příčinu zjišťuje vyšetřovatel požárů ve spolupráci s policií a Technickým ústavem požární ochrany, řekl  mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář. V ulici U Kožovy hory sídlí pekárny La Lorraine.
Spojené státy zrušily záměr dočasně vyslat do Polska 4000 🪖🪖🪖 vojáků ze základen v USA, píše agentura Reuters s odvoláním na dva nejmenované americké činitele. Rozhodnutí přichází dva týdny poté, co Pentagon oznámil stažení 5000 vojáků z Německa.
Počet zabitých při ruském vzdušném útoku na Kyjev v noci na čtvrtek vzrostl na 24, mezi mrtvými jsou tři děti. Oznámila to ráno Státní služba pro mimořádné situace. Záchranáři pokračují v pátracích a záchranných operacích. Dalších 47 lidí včetně dvou dětí je zraněných.
Americká delegace vedená ředitelem Ústřední zpravodajské služby (CIA) Johnem Ratcliffem se v Havaně setkala se svými protějšky na kubánském ministerstvu vnitra. Podle tiskových agentur Reuters a AFP to dnes oznámila kubánská vláda v prohlášení zveřejněném ve státních médiích.
Doporučujeme