Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Art of Finance - informace o tématu

Kurz koruny vůči euru

Vláda chce zavést daně a účetnictví v eurech. Zbytečný krok, nebo pomoc firmám?

Ministr financí Zbyněk Stanjura nedávno veřejně představil myšlenku, že by české firmy mohly od roku 2024 vést účetnictví a platit daně jak v korunách, tak v eurech. Dosud je to možné pouze v korunách. Je to součástí programového prohlášení vlády. Je to změna k lepšímu? Část firem to považuje spíše za nepodstatné, za marketing vlády.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

News box

Stavební spořitelny v lednu poskytly 💸💸💸úvěry za šest miliard korun, meziročně o 46,8 procenta víc. Pokračovalo tak oživení úvěrové aktivity, které zaznamenávaly stavební spořitelny i loni. V lednu se naopak meziročně snížil počet nových smluv o stavebním spoření, kterých klienti uzavřeli 33 163. Proti prvnímu měsíci loňského roku to znamenalo pokles o 18,9 procenta. Vyplývá to z dat všech pěti českých stavebních spořitelen.
Postup prezidenta Donalda Trumpa ve Spojených státech je reakcí na to, že se v některých politických oblastech zašlo až příliš daleko. V panelové debatě na Mnichovské bezpečnostní konferenci to v sobotu večer řekl český ministr zahraničí Petr Macinka. Hlasitý 💥💥💥nesouhlas s jeho názorem vyjádřila bývalá ministryně zahraničí USA Hillary Clintonová.
Francouzský úřad pro civilní letectví DGAC nařídil✈️✈️✈️ leteckým společnostem, aby kvůli očekávanému sněhu a náledí omezily v neděli počet letů na pařížských letištích. Na letišti Charlese de Gaullea požaduje úřad snížení letů v době špičky o 30 procent a na letišti Orly o 20 procent, napsala agentura AFP. Podle stránek pražského letiště je zrušen i jeden zpáteční spoj s Prahou.
Doporučujeme