news box
Viceprezidentce Spojených států Kamale Harrisové vyšel pozitivní test na koronavirus, nepociťuje však žádné příznaky onemocnění covid-19 a v poslední době nepřišla do delšího přímého kontaktu s prezidentem Joem Bidenem. Oznámila to mluvčí Harrisové. Harrisová bude pracovat ze své rezidence ve Washingtonu a do Bílého domu se vrátí až poté, co bude mít negativní test, uvedla mluvčí.
Rusko podle neoficiálních informací polského portálu onet.pl zastavilo dodávky plynu plynovodem Jamal. Minulý pátek vypršel termín, do kterého mělo Polsko zaplatit za suroviny v rublech, jak žádá Kreml. To ovšem polská strana odmítla. Informace onet.pl potvrdily nejmenované zdroje ve vládě i v plynárenské společnosti PGNiG. Na ministerstvu životního prostředí zasedá krizový štáb.
Obavy investorů z rozšíření lockdownu v Číně koruně neprospěly. Koruna oslabila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru si ve srovnání s pondělním podvečerem pohoršila o čtyři haléře na 24,48 koruny za euro. K dolaru oslabila o 14 haléřů na 22,98 koruny za dolar.
Pražská burza posílila, index PX po dvou poklesech v řadě stoupl o 0,73 procenta na 1372,09 bodu. Nahoru ho táhly hlavně akcie Erste Bank a energetické společnosti ČEZ. Komerční banka posílila mírně, naopak Moneta Money Bank mírně ztratila, stejně jako pojišťovna VIG.