Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

news box

Firma Koh-i-noor Hardtmuth, která vyrábí školní a kancelářské potřeby, měla loni tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží téměř 6️⃣1️⃣5️⃣​​​​​​​ milionů korun. Meziročně klesly o 13,6 procenta. Zisk po zdanění klesl o 14,1 procenta na 55,3 milionu. Provozní zisk klesl o 60 procent na 35,4 milionu. 
Zemřel bývalý předseda Spolkového sněmu, dlouholetý ministr vnitra a financí v několika německých vládách a výrazný politik Křesťanskodemokratické unie (CDU) 👴 Wolfgang Schäuble. Bylo mu 81 let. S odkazem na jeho rodinu o tom dnes informovala agentura DPA.
Téměř tři čtvrtiny lidí v Česku  nevěří v dojednání míru mezi Ukrajinou a Ruskem v příštím roce. Mírná většina Čechů je pro podporu Ukrajině alespoň v takovém rozsahu jako doteď. Vyplývá to z prosincového průzkumu agentury Median pro Český rozhlas (ČRo) Radiožurnál, ve kterém odpovídala tisícovka lidí. 
Nejvyšší správní soud  potvrdil rozhodnutí, kterým Krajský soud v Brně zrušil pokutu 50 tisíc korun pro ministerstvo financí. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ji uložil ministerstvu v roce 2018 za chyby při zadávání zakázky na podporu a provoz informačního systému ARES. Znovu by měl rozhodovat předseda úřadu.
Evropská unie připravuje záložní plán, jak poskytnout Ukrajině, která se brání ruské ozbrojené agresi, 2️⃣0️⃣ miliard eur (přes 490 miliard korun), a to i bez maďarského souhlasu. S odvoláním na nejmenované představitele zapojené do projednávání plánu to uvedl deník Financial Times.  Číst více
Přední německé podnikatelské organizace vyzývají vládu ke změně hospodářské politiky. Chtějí tak zastavit hospodářský 📉 pokles země, píše agentura DPA. O Německu se v poslední době někdy znovu mluví jako o nemocném muži Evropy.
Česko momentálně  neplánuje samostatně přispívat do Fondu pro úhradu ztrát a škod způsobených změnou klimatu v nejvíce zranitelných zemích zřízeného na prosincovém klimatickém summitu COP28. Nastavení dalších finančních rámců se bude řešit příští rok na summitu COP29, uvedl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
Situace na tocích v Česku se uklidňuje, míst s povodňovým stavem 📉 ubylo pod stovku. Dnes brzy ráno jich bylo 93, třetí stupeň povodňového ohrožení platil na desítce míst. Hladiny tam mají setrvalý stav nebo klesají. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 
Předseda arménské vlády Nikol Pašinjan a ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev spolu 🤝 jednali během neformálního summitu postsovětského Společenství nezávislých států (SNS) v Petrohradu o mírových dohodách mezi Arménií a Ázerbájdžánem. Informovala o tom dnes arménská a ruská média s odvoláním na Pašinjanovu mluvčí. 

Příští rok nabízí podle premiéra Petra Fialy (ODS) naději, že bude mnohem lepší než roky předcházející. To nejhorší má Česko za sebou, řekl  Fiala ve svém vánočním projevu. Inflace se vrátí v roce 2024 k hodnotám obvyklým před třemi roky, skončí neustálé zdražování a reálné mzdy začnou růst, dodal. Za dobrou zprávu označil, že se podařilo i díky konsolidačnímu balíčku dostat pod kontrolu zadlužování země a deficit veřejných financí klesne pod tři procenta hrubého domácího produktu (HDP).