Americký soud schválil dohodu o urovnání sporu mezi bankou JP Morgan Chase a skupinou žen, která se domáhala odškodného za sexuální zločiny zesnulého finančníka Jeffreyho Epsteina. Podle žalujících finanční ústav poskytoval Epsteinovi peníze, přestože věděl, že klient se podílel na vykořisťování dívek. O rozhodnutí soudu informovala agentura Reuters, podmínky dohody však nebyly ihned známé.
Číst více
Pražský magistrát vypíše veřejnou zakázku na dostavbu nedokončené budovy 🏢 Nová Palmovka v Praze 8, kam se má z Holešovic přesunout sídlo Agentury Evropské unie pro kosmický program (EUSPA) 📡. Rozhodli o tom radní, o vypsání ještě budou hlasovat zastupitelé. Předpokládané náklady jsou 1️⃣,9️⃣ miliardy korun bez DPH a financovat to bude město.
Státní pohřeb ⚰ bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho se uskuteční ve středu v milánském dómu, informuje italská tisková agentura ANSA. Berlusconi zemřel dnes ve věku 86 let v milánské nemocnici San Raffaele, kde byl od minulého pátku kvůli zápalu plic a chronické leukémii.
Lidé v Česku vycházeli letos na jaře s příjmy 💳 lépe než loni na podzim, snadno to zvládalo 5️⃣3️⃣ procent z nich, obtížně naopak 4️⃣6️⃣ procent. Po podzimním zhoršení, kdy to bylo 47 procent a 52 procent, je nyní ekonomická situace domácností podobná jako před rokem. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Do velmi obtížné finanční situace se za poslední rok dostalo 2️⃣1️⃣ procent domácností,
Americká burzovní společnost Nasdaq převezme firmu Adenza, která se zaměřuje na software pro finanční podniky 👨💻. Soukromé investiční společnosti Thoma Bravo za ni zaplatí 🔟,5️⃣ miliardy dolarů, v přepočtu 231 miliard korun a to částečně v penězích a částečně v akciích, uvedl Nasdaq. Pokud se dohodnutá transakce uskuteční podle plánu, bude největší akvizicí v historii Nasdaqu.Číst více
Ve výběrovém řízení na dodavatele elektronického monitorovacího systému pro domácí vězně 🔒 uspěla firma Forsolution CZ, sdělil mluvčí Probační a mediační služby (PMS) Martin Bačkovský. S předchozím dodavatelem, izraelskou firmou SuperCom, kterou stát vybíral osm let a která systém provozovala od září 2018, přestala služba spolupracovat v listopadu 2021.
Státní zástupce Rostislav Bajger navrhl potrestat bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) v kauze takzvaných trafik pro poslance ODS podmíněným trestem 2,5 roku a peněžitým trestem 5️⃣0️⃣0️⃣ tisíc korun. Vina někdejšího předsedy vlády se podle něj při hlavním líčení prokázala. Nečasově manželce Janě a bývalému náměstkovi ministra zemědělství Romanu Bočkovi navrhl uložit dvouleté podmíněné tresty a 400 tisíc korun.
Nejvyšší soud odložil vykonatelnost rozsudku, podle kterého musí bytové družstvo Svatopluk zaplatit konkurznímu správci H-Systemu Josefu Monsportovi 1️⃣8️⃣,2️⃣ milionu korun s úroky. Odklad potrvá do doby, než soud rozhodne o dovolání firmy, které obdržel spolu se spisem v dubnu. Nárokovaná suma tvoří nájemné za bytové domy 🏠 v Horoměřicích u Prahy za léta 2016 až 2018.
Firmy a velké investiční společnosti prodávají akcie nejrychlejším tempem za poslední roky, snaží se tak využít oživení na trhu. Podle společnosti Dealogic, která sleduje aktivitu v tomto odvětví, firmy a podniky soukromého kapitálu jen od konce dubna investorům takto nabídly akcie za více než 2️⃣4️⃣ miliard dolarů (528 miliard korun). Informoval o tom americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).
Švýcarské vládní úřady se dnes staly terčem hackerského útoku. Informovala o tom švýcarská vláda, podle níž šlo o takzvaný DDoS útok, při němž počítače💻 ovládané hackery zahltí napadený server velkým počtem dotazů, a tím ho vyřadí z provozu. Podle vládního komuniké se k útoku přihlásila skupina NoName, která stála i za podobným útokem na internetové stránky švýcarského parlamentu z minulého týdne.