news box
Zemědělci připravují další ☝ protest na 21. března, řekla mluvčí Agrární komory (AK) Barbora Pánková. O formě protestu podle ní představenstvo a dozorčí rada AK teprve rozhodne. Doplnila, že se svými problémy se chtějí zemědělci obrátit také na prezidenta Petra Pavla.
Vstup České republiky a dalších zemí do Severoatlantické aliance bylo to nejlepší, co se mohlo stát, řekl bývalý americký prezident 👴 Bill Clinton na konferenci připomínající 25 let od vstupu Česka do NATO. Rozšíření bylo podle něj správné. Rozhodnutí o rozšíření bylo dobrou investici a rozumným rizikem, řekl.
Osud Ukrajiny připomíná, jak klíčové před čtvrt stoletím bylo, že se Česko spolu s dalšími zeměmi dokázalo chopit příležitosti a ➡️ dovést k cíli svou integraci do Severoatlantické aliance (NATO). Na konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost, která se koná na Pražském hradě u příležitosti dnešního 25. výročí vstupu ČR do NATO, to uvedl prezident Petr Pavel.
Objem majetku, který mají Češi uložený v podílových fondech, 📈 vzrostl v roce 2023 o 187,1 miliardy na 938,6 miliardy korun. Na tiskové konferenci o tom dnes informovali zástupci Asociace pro kapitálový trh (AKAT). Předloni vzrostla hodnota majetku ve fondech o 44 miliard na 751,5 miliardy korun.
Hutní společnost Liberty Ostrava žádné propouštění ❌ neplánuje, řekla mluvčí firmy Kateřina Zajíčková. Reagovala tak na vyjádření předsedy Odborového svazu KOVO Romana Ďurča, že v podniku, který má zhruba 6000 zaměstnanců, by přišlo o práci 3000 lidí. Předseda základní organizace OS KOVO Liberty ČR Petr Slanina řekl, že je pro něj zásadní, že restrukturalizační plán pořád počítá s prvovýrobou.
Česká iniciativa nákupu munice pro Ukrajinu je 👍 dobrým příkladem fungování takzvané koalice ochotných, řekl dnes na konferenci pořádané k výročí vstupu ČR do NATO poradce pro národní bezpečnost Tomáš Pojar. Koalice zemí, které se chtějí zapojit do konkrétní iniciativy, budou podle něj v budoucnu čím dál důležitější v prostředí, kde je stále složitější dosáhnout konsenzu.
Čeští zaměstnavatelé plánují i ve druhém čtvrtletí tohoto roku více nabírat zaměstnance než propouštět. Optimismus na trhu práce proti minulému čtvrtletí nepatrně 📈 stoupl. Vyplývá to z pravidelného průzkumu společnosti Manpower mezi 525 zaměstnavateli v soukromém i veřejném sektoru v ČR.
Restrukturalizační plán hutní společnosti Liberty Ostrava označil předseda Odborového svazu KOVO Roman Ďurčo za zcela nepřijatelný. V podniku, který má zhruba 6000 zaměstnanců, by podle něj v souvislosti s poklesem výroby o 6️⃣0️⃣ procent přišlo o práci 3000 lidí. Ďurčo to uvedl na síti X.
Dánský výrobce stavebnic Lego za loňský rok 📈 zvýšil tržby skoro o dvě procenta na 65,91 miliardy dánských korun (223,7 miliardy korun), navzdory poklesu prodeje v Číně. Čistý zisk ale o pět procent klesl a činil 13,11 miliardy dánských korun (44,5 miliardy korun). Firma zároveň uvedla, že situace na trhu s hračkami je teď nejslabší za posledních 15 let.
Švédská policie dnes zasáhla proti Gretě Thunbergové a dalším ekologickým aktivistům, kteří druhým dnem 🛑 blokovali vstup do švédského parlamentu. Policisté aktivisty z místa odtáhli, informovaly agentura Reuters a švédský deník Dagens Nyheter.