news box
Ústecký krajský soud 👨⚖️ poslal bývalého místostarostu Lovosic Miroslava Závadu (dříve ODS) za pokus o vraždu na 12 let do vězení. Závada se podle soudu úmyslně pokusil usmrtit soka v lásce. Rozsudek není pravomocný, Závada se na místě odvolal. Někdejšímu politikovi, kterého policie nedávno obvinila z podvodu, hrozilo až 20 let vězení.
Série skandálů v americké firmě Boeing ✈ vyvolala personální otřesy. Do konce roku odstoupí generální ředitel David Calhoun , výměna čeká i další manažery. Rozhodnutí je součástí změn, k nimž výrobce letadel přistoupil po lednovém incidentu, kdy se jednomu z letadel 737 MAX za letu odtrhl panel.
Číst více
Kendeho vilu v Českých Budějovicích bude provozovat společnost Post Bellum. Kulturní památka, kterou loni získalo do vlastnictví město, bude především připomínat židovskou historii ✡ Českých Budějovic. O novém provozovateli rozhodla městská rada.
Dánská farmaceutická společnost Novo Nordisk převezme za 1,03 miliardy eur (26 miliard korun) německou biofarmaceutickou firmu Cardior Pharmaceuticals. Firma, která se díky svému přípravku na hubnutí Wegowy zařadila mezi nejhodnotnější na světě, tak zvýší ⬆ svou nabídku přípravků na kardiovaskulární onemocnění.
Číst více
Česká firma Interlacto sloučila své mlékárenské značky a bude nadále výrobky 🧀🥛 prodávat jen pod značkou Bohemilk Opočno. Dosud měly výrobky z mlékáren v Jihlavě, Olešnice na Blanensku a Opočna na Rychnovsku vlastní značky. Interlacto patří k největším producentům mlékárenských výrobků v Česku
Předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) bude dál Josef Středula , který před třemi týdny skončil ve vedení centrály kvůli neplacení příspěvků. Na mimořádném sněmu v Praze ho dnes zvolili odboráři. 🗳 Získal 64 ze 112 hlasů. Podle některých předáků je to však slabý mandát.
Číst více
Praha by mohla být podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila po 100 letech opět místem pro působení běloruské exilové vlády. Vystrčil to uvedl při pietním aktu, kdy spolu s vůdkyní běloruské opozice Svjatlanou Cichanouskou na Olšanských hřbitovech 💐 uctili památku dvou běloruských exilových prezidentů, kteří v Praze působili v první polovině 20. století po obsazení své země Ruskem.
Švédská společnost Northvolt zahájila na severu Německa výstavbu závodu na výrobu baterií pro elektromobily. 🚘 Továrna bude stát u města Heide ve spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko a podnik má v plánu tam ročně vyrobit baterie pro milion vozů .
Číst více
Kraj Vysočina dostal minulý týden na svůj účet 2,396 miliardy korun z peněz, které měl od předloňska zadržované ve zkrachovalé bance Sberbank CZ. Dostal 9️⃣5️⃣ procent z pohledávky, kterou uplatnil v insolvenčním řízení. Usilovat bude rovněž o vyplacení zbývající částky, což představuje zhruba 126 milionů korun.
Evropská komise zahájila první vyšetřování 🔎 amerických technologických společností Apple, Google a Meta Platforms v souvislosti s možným porušováním Nařízení o digitálních trzích (DMA). To začalo v plném rozsahu platit tento měsíc.
Číst více