Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

vládní konsolidační balíček - informace o tématu

Předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová s právním zástupcem Davidem Rašovským u Ústavního soudu (ÚS), který rozhodoval o návrhu na zrušení části zákona o stavebním spoření

Snížení státní podpory u stavebního spoření není protiústavní, rozhodli soudci

Poslanci ANO neuspěli s námitkami vůči snížené státní podpoře stavebního spoření. Ústavní soud (ÚS) jejich návrh na zrušení sporné právní úpravy zamítl. Soud v nálezu argumentuje například veřejným zájmem na konsolidaci veřejných financí a snížení deficitu státního rozpočtu. Ochrana legitimního očekávání účastníků stavebního spoření nepřevážila nad tímto veřejným zájmem, řekl novinářům soudce zpravodaj Milan Hulmák. Předsedkyni poslaneckého klubu ANO Alenu Schillerovou dnešní nález zklamal, ale respektuje jej. Ministr financí Zbyněk Stanjura rozhodnutí soudu uvítal.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

News box

Bývalý newyorský starosta 👴 Rudolph Giuliani je v nemocnici v kritickém ale stabilním stavu. Podle agentury AP to uvedl Giulianiho mluvčí v prohlášení. O tom, že Giuliani je v kritickém stavu, napsal v noci na dnešek i americký prezident Donald Trump, který svému někdejšímu právnímu zástupci a poradci loni udělil milost.
Británie by se mohla přidat k půjčce za 90 miliard eur (2️⃣,2️⃣ bilionu korun), kterou se chystá Evropská unie poskytnout Ukrajině. Úmysl začít jednat o této možnosti by měl dnes ohlásit britský premiér Keir Starmer na summitu Evropského politického společenství v Jerevanu, píší média s odkazem na vládní prohlášení.
Spojené státy v pondělí začnou Hormuzským průlivem doprovázet lodě, které kvůli válce s Íránem uvízly v Perském zálivu. Dnes to na své sociální síti Truth Social oznámil americký prezident 👴Donald Trump s tím, že o takovou pomoc žádaly země celého světa. Poznamenal také, že tyto lodě se již do oblasti nechtějí vrátit, dokud situace nebude znovu bezpečná.
Doporučujeme