Reklama

úrok - informace o tématu

Reklama

News box

Vítězné hnutí ANO jedná v Prostějově o případné koaliční spolupráci s ODS, hnutím PéVéčko a SPD. "Jednání budou na tomto půdorysu pokračovat v pondělí. Předpokládám, že se posuneme dál," řekl lídr ANO a primátor Prostějova František Jura. ANO dosud v Prostějově vládlo s ODS, PéVéčkem a ČSSD. Sociální demokracie se ale do zastupitelstva tentokrát nedostala.
Zhruba desetina Prahy je bez 💡💡💡elektřiny, problém je na rozvodně Jih. Pokud by byla závada větší, je možné proud přepojit z jiných směrů. Uvedl to mluvčí Pražské energetiky (PRE) Karel Hanzelka. O výpadku informovali hasiči, vyprošťují lidi z výtahů. Omezil také provoz některých tramvajových linek.
Plzeňský lídr 🏴‍☠️🏴‍☠️🏴‍☠️Pirátů Pavel Bosák stojí za vznikající koalicí, kterou Piráti zamýšlejí v Plzni s hnutím ANO a STAN a s kontroverzní podporou od dvou zastupitelů za SPD. Právě to kritizoval předseda Pirátů Ivan Bartoš. Bosák uvedl, že bude situaci ještě v neděli večer vysvětlovat na předsednictvu České pirátské strany v Praze. Proti vznikající koalici ANO, Pirátů a STAN s podporou SPD se postavil také šéf Starostů Vít Rakušan, plzeňský lídr STAN Aleš Tolar ale řekl , že jemu zatím nikdo nic nevytkl.
Českobudějovická ODS, která vyhrála komunální volby ve městě, se dohodla na dalším postupu při vyjednávání o koalici se Společně pro Budějovice. Tento subjekt tvoří TOP 09 a KDU-ČSL. Nemají však podepsanou smlouvu o spolupráci. Uvedl to předseda jihočeské ODS Martin Kuba. Občanští demokraté a Společně pro Budějovice mají dohromady 19 mandátů ze 45 v zastupitelstvu.
Vítězné ANO v Litoměřicích a Teplicích jedná o koalici s druhými v pořadí. V případě lázeňského města je to s ODS, která řadu let na radnici vládla. V Litoměřicích občanští demokraté oznámili, že po dvaceti letech odchází do opozice. Druhé ve městě na soutoku Labe a Ohře skončilo nové hnutí Naše Litoměřice.
Švýcaři se v nedělním referendu vyslovili proti zákazu intenzivního průmyslového chovu 🐄🐔🍗🐄🐔zvířat, vyplývá z prvotních výsledků plebiscitu. Podle informací zveřejněných před 14.00 ve vládní aplikaci VoteInfo, kde se výsledky neustále aktualizují, hlasovalo proti návrhu 66,19 procenta voličů. Ve Švýcarsku už teď platí pro chov hospodářských zvířat velmi přísné zákony. I vláda proto doporučovala návrh odmítnout s tím, že změny by znamenaly další náklady, a tak i zvýšení cen potravin, uvedla agentura Reuters.
Německá energetická společnost RWE podepsala se státní ropnou firmou ADNOC ze Spojených arabských emirátů smlouvu o dodávkách ⛽⛽⛽ zkapalněného zemního plynu do Německa. Smlouva byla uzavřena během návštěvy německého kancléře Olafa Scholze v Abú Zabí. Dodávka 🔥🔥🔥 zkapalněného zemního plynu bude mít objem 137 tisíc kubických metrů a do konce prosince bude přepravena do plovoucího terminálu v Brunsbüttelu
Za poslední čtyři roky ztratila 🌹🌹🌹 ČSSD v komunálních volbách na jihu Čech téměř 85 procent voličů. Zatímco v roce 2018 získala 259 788 hlasů, letos to bylo 38 397 hlasů.
Zástupci vítězného hnutí ANO v Opavě podepsali s uskupeními Občané městských částí Opavy a Zelená pro Opavu memorandum o koaliční spolupráci. Koaliční smlouvu chtějí podepsat do konce příštího týdne. ANO má ale ještě možnost přizvat do koalice další partnery. 
Do návrhu souboru opatření Evropské komise proti vysokým cenám ⚡⚡⚡ energií by mohlo ještě přibýt prodloužení dočasného krizového rámce pro velké firmy a jednat se ještě bude i o změně způsobu stanovení cen elektřiny. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to řekl ministr průmyslu a obchodu Josef Síkela (za STAN). O návrhu opatření mají v pátek jednat evropští ministři zodpovědní za energetiku. Podle Síkely by se do něj do té doby mohla ještě některá opatření zapracovat. Číst více
Reklama
Reklama
Doporučujeme