Reklama

těžební limity - informace o tématu

Reklama

News box

Téměř tři čtvrtiny Američanů si myslí, že by Spojené státy měly nadále podporovat Ukrajinu🟦🟨, navzdory ruským hrozbám o možném použití jaderných zbraní k ochraně svého území. Vyplynulo to z nejnovějšího průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos pro agenturu Reuters. 

Švédská akademie dnes vyhlásí jméno letošního držitele Nobelovy ceny za literaturu📚. Členové akademie často dávají přednost méně známým spisovatelům před autory bestsellerů, jak ukázaly i poslední dva roky. Podle některých literárních expertů by ale letos mohlo přijít na řadu známější jméno. Favority u sázkových kanceláří jsou britský spisovatel indického původu Salman Rushdie, který byl v létě zraněn při útoku ve Spojených státech, a provokativní francouzský autor Michel Houellebecq.
Do čela Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) dnes nastupuje dlouholetý zpravodajec a bývalý náměstek rozvědky pro operativní činnost Vladimír Posolda. Do funkce ho jmenoval vicepremiér Vít Rakušan (STAN) po středečním souhlasu vlády. Post ředitele rozvědky byl volný od 1. září, kdy rezignoval po necelých dvou měsících ve funkci Petr Mlejnek.

Na Pražském hradě se dnes odpoledne sejdou lídři nejen členských států Evropské unie, ale také dalších zemí kontinentu při premiérovém zasedání Evropského politického společenství. Vedle států EU dostalo pozvánku 17 dalších zemí včetně Británie, Ukrajiny či Turecka. Na neformální večeři ke státníkům promluví prezident Miloš Zeman.

Reklama
Reklama
Doporučujeme