Reklama

Státní fond rozvoje bydlení - informace o tématu

Reklama

News box

Na více než miliardu korun vyjde investice do domu Alfred, který uzavře druhou z pěti etap rezidenčního projektu čtvrti Emila Kolbena v Praze. Energeticky úsporný ☘ dům vyroste na 11 tisících metrech čtverečních, nabídne 179 bytů a dokončení je plánováno na rok 2025, uvedla to developerská společnost Skanska Residential.
Koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) se nedohodla s Piráty o koalici v Praze a v jednáních pokračovat nebude. Namísto toho zahájí jednání o podpoře menšinové rady, osloví všechny strany v zastupitelstvu s výjimkou SPD. Uvedli to členové vyjednávacího týmu Spolu po dnešní schůzce se zástupci Pirátů a STAN. Podle dosluhujícího primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) Spolu stále trvá na tom, že bude mít pozici primátora i většinu v jedenáctičlenné radě města.
Australská centrální banka podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na desetileté maximum 3,10 procenta. Ve snaze potlačit inflaci zvýšila úroky poosmé za posledních osm měsíců. Bankovní rada očekává, že dál bude sazby zvyšovat, podle guvernéra Philipa Loweho, ale nemá předem stanovený kurz, rozsah a načasování zvyšování sazeb se tak bude odvíjet od aktuálních ekonomických údajů.

USA a EU zvažují nová cla 💰 na čínskou ocel a hliník, souviset mají s bojem proti emisím oxidu uhličitého. S odvoláním na informované zdroje to uvedla agentura Bloomberg. Čína má na celosvětové výrobě oceli více než poloviční podíl, USA a EU ji obviňují, že vytváří nadměrnou kapacitu, která ohrožuje život jejich vlastních ocelářských firem.

Brněnský IT holding Seyfor, dříve Solitea, kupuje 🤝 další IT společnost. Tentokrát jde o firmu Gesteem Society, která se zabývá vývojem datových řešení a poradenstvím. Fúzi posuzuje antimonopolní úřad, který o tom informoval na svém wwebu. Seyfor kupuje Gesteem Society prostřednictvím svých firem CSW Holding a Ligelta Holdings. Rozhodnutí úřad vydá do 20 dnů.

V ČR od začátku roku vzniklo 716 restaurací, což je nejméně za 🔟 let a téměř o tři čtvrtiny méně než v rekordním roce 2016. Zároveň zaniklo 424 provozoven, o 44 procent víc než v roce 2016, ale nejméně od roku 2019. Vyplývá to z databází poradenské firmy Dun & Bradstreet. Podle ní v ČR aktuálně podniká 23 211 restaurací, společností s ručením omezeným nebo akciových společností.
Americká internetová společnost Meta Platforms pohrozila👊, že pokud ve Spojených státech projde nový mediální zákon posilující vyjednávací schopnost zpravodajských📰 organizací, mohla by ze své platformy v USA odstranit kanál zpravodajských příspěvků. Informovaly o tom tiskové agentury. Meta je vlastníkem sociální sítě Facebook a dalších projektů.
Teplárny MVV Energie CZ zvýší od nového roku ceny tepla v rozmezí od 1️⃣2️⃣ do 6️⃣0️⃣ procent. Konkrétní výše zdražení bude závislá na požívaném palivu. Nejvýraznější bude u tepláren na plyn, které jsou například v Opavě nebo Děčíně. Informovala o tom Skupina MVV Energie CZ. Její teplárny zajišťují teplo pro 70 tisíc domácností a stovky firem a organizací. Zdražování chystá kvůli rostoucím nákladům většina tepláren v Česku.
Policie uzavřela dálnici D3🛣 ve směru od Tábora do Prahy. Kvůli silnému sněžení na dálnici uvízlo několik kamionů🚚🚛​​​​​​​🚚 a tvořily se dlouhé kolony, řekla mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová. Řidiči by neměli využívat jako objízdnou trasu silnice II. a III. třídy, jelikož jsou špatně sjízdné.
Slovenská ekonomika ve třetím čtvrtletí letošního roku vzrostla meziročně o 1️⃣,4️⃣ procenta, proti předchozím třem měsícům pak růst činil 0,4 procenta, uvedl slovenský statistický úřad. Proti dřívějšímu odhadu byl výkon ekonomiky nakonec lepší. Statistici v listopadu uváděli, že hrubý domácí produkt (HDP) Slovenska vzrostl meziročně o 1,2 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.
Reklama
Reklama
Doporučujeme