Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

Saint-Gobain Adfor - informace o tématu

Saint-Gobain Adfors v Litomyšli

Výrobce skelné vaty z Litomyšle měl zisk 1,5 miliardy

Společnost Saint-Gobain Adfors se sídlem v Litomyšli, která vyrábí stavební materiály, vloni dosáhla zisku po zdanění 1,507 miliardy korun. Výsledek je o 57 milionů korun nižší než v roce 2020. Tržby firmy z prodeje vlastních výrobků a služeb meziročně vzrostly o 930 milionů korun na 8,743 miliardy korun, vyplývá to z výroční zprávy firmy zveřejněné ve Sbírce listin. Vyšší zisky při nižších výnosech dosáhla společnost v letech 2017 a 2018. Provozní výsledek hospodaření se minulý rok snížil o 11 procent na 1,798 miliardy korun.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

News box

Emisní povolenky 🏭 se podle ministra životního prostředí Igora Červeného (Motoristé) staly obchodní komoditou, ze které profitují spekulanti. Jako příklad uvedl například čínské společnosti, které si překupují přes evropské firmy emisní povolenky. Kritizoval také plánované zavedení rozšířeného systému emisních povolenek pro budovy a dopravu (ETS2), které podle něj schválila minulá vláda. 
Stát neplánuje se zavedením centrální stavební správy propouštět úředníky na stavebních úřadech, řekla ministryně pro místní rozvoj Zuzana Mrázová (ANO).
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se dnes poosmé pokusí prodat pražský Národní dům na Vinohradech. Elektronická aukce začíná v 11:00 a potrvá 24 hodin, vyvolávací cena nemovitosti na náměstí Míru je 399 milionů korun. Hlavní město Praha bude mít možnost dorovnat nejvyšší podanou nabídku v dražbě.
Sněmovna bude dnes schvalovat návrh státního rozpočtu na letošní rok se schodkem 310 miliard korun. Očekává se mnohahodinová debata. Po ní budou hlasovat o návrzích na přesuny uvnitř rozpočtu a pak jej schvalovat jako celek. Vládní tábor ANO, SPD a Motoristů má dostatek hlasů, aby svůj první rozpočet prosadil.
Doporučujeme