Reklama

psychologie - informace o tématu

Reklama

News box

Spojené státy poskytnou Ukrajině další vojenskou pomoc v hodnotě 2️⃣ miliard dolarů (téměř 44 miliard Kč), zaměřená bude především na protivzdušnou obranu, konkrétně odpalovací zařízení a rakety Hawk, dělostřeleckou munici ráže 105 a 203 milimetrů, bezpilotní systémy Puma, raketové systémy naváděné laserem a prostředky pro výcvik a údržbu. Nový balík vojenské pomoci pro Ukrajinu oznámil Pentagon.
Důvěra lidí v policii 👮a armádu od minulého roku mírně klesla ↘, přesto zůstávají nejdůvěryhodnějšími veřejnými institucemi. Policii věří 7️⃣4️⃣ procent Čechů a armádě 6️⃣8️⃣ procent. Stejný podíl důvěry jako armáda získaly i banky, které si tak od předchozího roku polepšily a získaly dosud nejvyšší důvěru od roku 1996. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Nejnižší důvěru mají nadále politické strany a církve .

Německá mediální skupina Axel Springer 📰  vytvoří speciální tým pro fúze a akvizice, který se bude zabývat firmami zaměřenými na umělou inteligenci 🤖. V interním podcastu určeném zaměstnancům to řekl šéf skupiny Matthias Döpfner.

Rusko začne s rozmísťováním jaderných zbraní ☠ v Bělorusku hned po dokončení stavby jejich skladu 7. až 8. července, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin během schůzky s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem v černomořském letovisku Soči.
Ruská centrální banka 🏦podle očekávání nechala svou základní úrokovou sazbu beze změny na 7️⃣,5️⃣0️⃣ procenta. V prohlášení však dodala, že inflační rizika se zvyšují, a naznačila možnost zvýšení úroků na nadcházejících zasedáních.
Objem obchodů s kryptoměnami v květnu klesl proti předchozímu měsíci zhruba o 1️⃣0️⃣ procent na 320 milionů korun. Meziročně to bylo o pětinu méně. Za prvních pět měsíců Češi zobchodovali v kryptu přes 1,48 miliardy korun, což je o 22 procent méně než loni. Vyplývá to z údajů největšího tuzemského obchodníka Bit.plus.
Pražský dopravní podnik 🚋 v posledních letech díky dvěma akcím milostivé léto, zrušení dětských a ukončování takzvaných bagatelních exekucí do 1️⃣5️⃣0️⃣​​​​​​​0️⃣ korun zastavil 103 579 exekucí. Na jistinách vybral 15,9 milionu korun a dlužníci ušetřili 149,8 milionu na úrocích a dalších poplatcích. Podnik stále eviduje zhruba 558 000 pohledávek, nyní hledá v tendru advokátní kanceláře pro jejich vymáhání.
Turecko má v čele centrální banky 🏦 poprvé ženu. Instituci nyní povede Hafize Gaye Erkanová, která má zkušenosti z finančního sektoru ve Spojených státech, ale nikoliv z centrálního bankovnictví. Do funkce ji jmenoval prezident Recep Tayyip Erdogan a podle analytiků lze očekávat, že Turecko začne kvůli vysoké inflaci výrazně zvyšovat ↗ úrokové sazby . Číst více
Evropská komise nesouhlasí s financováním 1️⃣5️⃣ protipovodňových projektů z Národního plánu obnovy v gesci ministerstva zemědělství (MZe). Týká se to mimo jiné projektů na přehradách Orlík, Harcov nebo Jezeří. Na jejich financování letos bude potřeba 5️⃣1️⃣2️⃣ milionů korun ze státního rozpočtu. Uvedl to mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý. Ministerstvo mělo připraveno 42 projektů, z toho dva byly rezervní. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) řekl, že projekty budou dokončeny bez ohledu na to, zda na ně půjdou peníze z EU.
Skiareál v krkonošské Rokytnici nad Jizerou, který je s 20 kilometry sjezdovek největším střediskem v Libereckém kraji a pátým největším v zemi, zřejmě změní vlastníka. Novým majitelem akciové společnosti Spartak Rokytnice, která lyžařský areál vlastní, se stane investiční a developerská skupina Trigema. Cenu připravované transakce, která zatím není definitivně uzavřená, její účastníci neuvedli.
Reklama
Reklama
Doporučujeme