Kam zajít, co ochutnat a co stojí za pozornost

Odebírat newsletter

průběžný důchodový systém - informace o tématu

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL)

Stanislav Šulc: Schyluje se k bitvě o důchody. Přitom zatím o nic nejde

Již za pár hodin vypukne ve sněmovně boj o novou podobu důchodů. Vláda se snaží protlačit zejména pomalejší růst valorizací. Argumentuje udržitelností průběžného systému pro další dekády. Opozice se chce za seniory (obrazně řečeno) prát a chce schválení zamezit všemi dostupnými prostředky. Výživné to jistě bude. Přitom tato bitva nemá vůbec smysl. Nevěříte? Tady jsou hlavní argumenty, proč aktuální vláda jen protahuje agónii systému, který by se měl raději zhroutit.

Přečíst článek

Dalibor Martínek: Přestaňme přidávat peníze důchodcům. Každý ať se snaží sám za sebe

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

News box

Král 👴 Karel III. jako první britský panovník v moderní historii zveřejní své daňové přiznání. Podle zdrojů BBC se ke kroku odhodlal sám. Buckinghamský palác uvádí, že rozhodnutí je součástí modernizačních snah o větší transparentnost.
Při ukrajinském útoku na Kerčský poloostrov na Krymu zahynuli 4️⃣ lidé a dalších 28 jich utrpělo zranění. Na síti Telegram o tom dnes informoval Ruskem dosazený šéf okupovaného Krymu Sergej Aksjonov.
Plavba Hormuzským průlivem klíčovým pro dopravu ropy a plynu ze zemí Perského zálivu zůstane  bezplatná i po uplynutí stávající 60denní lhůty. Na své sociální síti Truth Social to v noci na dnešek napsal prezident Spojených států Donald Trump. Írán naopak tvrdí, že chce od komerčních lodí vybírat poplatky za služby související s proplutím.
Americký viceprezident 👨 J. D. Vance přiletěl do Švýcarska, aby pomohl formálně zahájit jednání o omezení íránského jaderného programu a o naplnění memoranda o ukončení války Spojených států proti Íránu. Informuje o tom agentura AP.
Island po dvouleté přestávce tento týden vyslal na lov velryb jednu ze svých dvou zbývajících 🚢 velrybářských lodí. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na islandská média a ochránce přírody. Island patří spolu s Norskem a Japonskem mezi tři země, které navzdory mezinárodní kritice a nesouhlasu ochránců zvířat nadále povolují komerční lov velryb.