Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

nepřímé daně - informace o tématu

Dalibor Martínek: Zvrat v jednání o sazbách DPH? Lidovci už zase chtějí tři sazby

Za zavřenými dveřmi se už měsíce vyjednává, jak budou nově vypadat sazby DPH. Které položky budou zařazeny do které kolonky. Zdálo se, že mezi pěti stranami vládní koalice panuje shoda na tom, že do budoucna už nebudou dvě snížené sazby, 10 a 15 procent, ale jenom jedna. Měla se vést politická jednání, zda půjde o 13 nebo 14 procent. A hlavně o tom, které položky budou v nové snížené sazbě a které se přesunou do hlavní, 21procentní. Tedy, které služby a zboží zdraží.

Přečíst článek
Reklama

News box

Dvakrát ukradený obraz 🖌🎨 italského renesančního malíře Tiziana "Odpočinek na útěku do Egypta" půjde začátkem července do aukce v Londýně a odborníci očekávají, že by se mohl vydražit až za 32 milionů dolarů (739 milionů korun). Informovala o tom agentura Reuters.
Americký řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald´s 🍟🍔 kvůli případům často absurdních omylů upouští od používání systému pro příjem objednávek založeném na umělé inteligenci. Uvádí to BBC, podle které zákazníci například upozorňovali, že systém instalovaný v Drive Thru vyrozuměl, že chtějí zmrzlinu se slaninou nebo kuřecí nugety za 222 dolarů (asi 5130 korun). Číst více

Nvidia se stala nejhodnotnější firmou 💪 na světě. Tržní hodnota podniku se v úterý vyšplhala až na 3,3 bilionu dolarů 💲 (přes 76 bilionů korun). Od začátku letošního roku cena akcií předního výrobce čipů vzrostla o více než 170 procent. Z hlediska tržní hodnoty Nvidia předstihla softwarovou společnost Microsoft i technologickou firmu Apple, které se v poslední době přetahovaly o vedoucí pozici, píše Bloomberg.

Číst více
Reklama
Reklama
Doporučujeme