Reklama

Mukesh Ambani - informace o tématu

Reklama

News box

Maďarská vláda premiéra Viktora Orbána se rozhodla nakupovat 🔥🔥🔥plyn místo na energetických trzích z Ruska, protože podle ní je bezpečnější jednat se spolehlivým partnerem. Maďarský levicový deník Népszava však spočítal, že země na obchodu s ruským plynem prodělala obrovské peníze. Důvodem je skutečnost, že současná platná smlouva o nákupu plynu z Ruska byla podepsána v roce 2021, tedy na začátku evropské cenové krize v energetice.
Někteří členové skupiny 🛢️🛢️🛢️OPEC+, kterou tvoří Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem, se v neděli dohodli na prodloužení dobrovolného snížení těžby ropy do konce druhého čtvrtletí. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje. Pokračování v nižší těžbě by mělo poskytnout ropnému trhu další podporu v době obav o globální hospodářský růst.
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) chce do poloviny roku 2025 připravit zákon, který zajistí řízený 🚫🚫🚫odchod od uhlí v energetice do roku 2033. Řekl to v debatě České televize. Ministr o řízeném odchodu mluvil v souvislosti s výrokem majitele skupiny Sev.en Energy Pavla Tykače, že zvažuje uzavření elektráren Počerady a Chvaletice a svých dvou uhelných lomů na jaře 2025. Podle Síkely ČR odstavení elektráren zvládne. Číst více
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) bude v pondělí jednat v Bruselu o zrušení poplatku, který Německo vybírá za tranzit zemního plynu přes své území. Řekl to v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. Iniciativu podle něj podporují také Polsko, Rakousko, Maďarsko a Slovensko. Ministr také uvedl, že zvažuje nějakou formu opatření, které by přimělo dodavatele plynu zveřejňovat jeho původ, aby se mohl koncový zákazník podle toho rozhodnout.
Průmyslově zpracované 🥫🥫🥫potraviny se přímo pojí s 32 škodlivými účinky na zdraví. Zvyšují mimo jiné riziko srdečních onemocnění, rakoviny, cukrovky druhého typu, problémů s duševním zdravím a předčasného úmrtí. Uvedl to list The Guardian s odkazem na nejrozsáhlejší světový přehled důkazů o škodlivých dopadech výrobků, jako jsou například čokoládové tyčinky, šumivé nápoje, hotová jídla a rychlé občerstvení.
Delegace ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) uvázla na zpáteční cestě z Japonska v indické Bombaji, důvodem je technická porucha ✈️✈️✈️letadla. Informaci České televize potvrdil mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake. Lipavský se vrací z téměř dvoutýdenní návštěvy Indie, Austrálie a Japonska, na cestě ho doprovází delegace přibližně deseti firem a institucí.
Většina provozovatelů vleků v moravskoslezské části Beskyd ukončila⛷️⛷️⛷️ lyžařskou sezonu. Někteří ještě doufají v možné ochlazení, které by znovu v horizontu týdne umožnilo spuštění vleků. Všichni se ale shodují na tom, že mají za sebou nejhorší zimu, kterou pamatují
Izrael zintenzivnil operace ve městě Chán Júnis na jihu Pásma Gazy. Při leteckých a dělostřeleckých úderech byly zničeny desítky objektů palestinského hnutí Hamás, informovala  podle Reuters izraelská armáda. Od počátku izraelské ofenzivy zemřelo 30 410 obyvatel Pásma Gazy, tvrdí ministerstvo zdravotnictví kontrolované Hamásem. 
Čeští vědci hledají cestu, jak by 🚜🚜🚜zemědělci mohli ukládat do půdy výrazně více uhlíku než nyní. Výzkumy ukázaly, že při rozkladu organických zbytků se půda neobohacuje uhlíkem tak, jak si zemědělci dlouhodobě mysleli. Zároveň vědci předpokládají, že by zemědělci mohli na ukládání uhlíku vydělávat, protože Evropská unie se chystá vyplácet peníze těm, kteří se budou podílet na snižování uhlíkové stopy, řekl bioklimatolog z Ústavu výzkumu globální změny AV ČR - CzechGlobe Miroslav Trnka.
Bývalý americký prezident Donald Trump zvítězil v sobotu na republikánských volebních shromážděních ve státě Idaho, předtím vyhrál v Missouri a Michiganu. Dnes se konají primárky v hlavním městě Washingtonu, na které naváže 5. března takzvané superúterý. Svého rivala, úřadujícího demokratického prezidenta Joea Bidena, Trump v Severní Karolíně obvinil z toho, že vede spiknutí, které má svrhnout Spojené státy americké.
Reklama
Reklama
Doporučujeme