Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

ministr životního prostředí - informace o tématu

Petr Hladík, ministr životního prostředí

Dalibor Martínek: Stane se ministr životního prostředí Hladík klimatickým Ježíšem Kristem?

Bude zítra pršet? Nebo bude vedro? Český hydrometeorologický ústav, vážená instituce plná akademiků, nasadila před dvěma lety na předpovědi nový „superpočítač“. Českou státní pokladnu stála hračička od japonské firmy NEC pouhých 73 milionů korun. To jsou drobné při pohledu na celkový rozpočet věštců počasí, který každoročně přesahuje miliardu korun veřejných výdajů.

Přečíst článek
Dalibor Martínek: Budeme jezdit na vodík? My ne, to si může dovolit jenom ministr

Dalibor Martínek: Budeme jezdit na vodík? My ne, to si může dovolit jen ministr

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

News box

Muže, který chtěl v roce 2024 zabít Donalda Trumpa na golfovém hřišti na Floridě, poslal dnes soud na doživotí do vězení. Informují o tom agentury AP a Reuters. Úmysl Ryana Routha tehdy překazila ochranka.
Holding CE Industry podnikatele Jaroslava Strnada, který podniká v železničním strojírenství, energetice či potravinářství, kupuje zbylý podíl ve společnosti SPV Recycling. Ve firmě, která se zabývá recyklací a tříděním kovových odpadů, dosud vlastnil 50 procent. Transakci posuzuje antimonopolní úřad, který o tom informoval na webu. Hodnotu transakce neuvedl.
Pražská burza vůbec poprvé překonala hranici 2800 bodů a uzavřela na novém maximu 🔝. Index PX dnes stoupl o 0,69 procenta na 2804,83 bodu. K rekordním hodnotám pomohly především akcie energetické společnosti ČEZ, banky Moneta nebo Komerční banky.  Číst více
Francouzská kontrarozvědka DGSI zadržela v departementu Gironde čtyři osoby podezřelé ze špionáže pro Čínu. Informovaly o tom agentury AFP a Reuters a místní média s odkazem na pařížskou prokuraturu. Podle agentur jsou mezi zadrženými dva čínští občané, deník Le Parisien hovoří o čtyřech zadržených občanech Číny.
Velvyslanci členských států při Evropské unii se shodli na podobě právního rámce půjčky Ukrajině ve výši 90 miliard eur 💶 na příští dva roky. Informovalo o tom kyperské předsednictví. Rada EU, která členské státy zastupuje, bude nyní usilovat o rychlou dohodu s Evropským parlamentem, která by umožnila vyplacení první splátky začátkem dubna. Číst více
Americký výrobce polovodičů Texas Instruments (TI) převezme 🤝 za 7,5 miliardy dolarů (téměř 155 miliard korun) amerického výrobce čipů Silicon Laboratories. Firmy to uvedly v tiskové zprávě. Texas Instruments zaplatí 231 dolarů za akcii, dokončení transakce se očekává v první polovině roku 2027, až transakci schválí regulační orgány.

Lufthansa  se přihlásila k temné kapitole dějin, byla částí nacistického systému. Uvedl to předseda představenstva společnosti Carsten Spohr. U příležitosti stého výročí založení předchůdkyně Lufthansy představil Spohr studii, která se věnuje roli aerolinek v třetí říši. 

Evropská unie chce prosadit plán na vytvoření rezervy strategických surovin, aby snížila závislost na Číně. Vedoucí úlohu v této iniciativě má Itálie, Francie a Německo. S odkazem na své zdroje to uvedla agentura Reuters. Unie zveřejnila strategii ohledně klíčových surovin už v prosinci. Hovořila v ní o společných zásobách, omezení vývozu opakovaně použitelného kovového šrotu a odpadu ze vzácných zemin. Podobné snahy vyvíjejí i Spojené státy. Číst více
Prezident Petr Pavel a premiér Andrej Babiš (ANO) se podle prezidentské kanceláře na dnešním jednání shodli na tom, že není možné, aby ministerstvo zahraničních věcí přestalo spolupracovat s prezidentem a jeho kanceláří. Ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) o víkendu uvedl, že kvůli aktuálnímu sporu budou on i jeho úřad prezidentskou kancelář ignorovat. Číst více
V Abú Zabí začalo druhé kolo rozhovorů mezi ukrajinskými a ruskými činiteli, které zprostředkovávají Spojené státy s cílem ukončit válku, jíž rozpoutalo před takřka čtyřmi lety Rusko proti Ukrajině. O zahájení jednání informoval vedoucí ukrajinské delegace Rustem Umerov na platformě Telegram
Doporučujeme